Kuzey ve Doğu Avrupa’da Diageo’nun hukuk işleri ona emanet

2013 yılından bu yana Mey|Diageo hukuk departmanına liderlik eden Hukuk ve Regülasyon Direktörü Av. Meltem Azbazdar, Diageo Kuzey ve Doğu Avrupa Hukuk Direktörü olarak atandı. Azbazdar yeni görevi kapsamında, MENA’nın da dahil olduğu 50’yi aşkın ülkenin hukuk departmanlarından sorumlu olacak.

2013 yılında Mey|Diageo’ya transfer olarak Regülasyon ve Hukuk Direktörlüğü ve İcra Kurulu Üyeliği sorumluluklarını üstlenen Meltem Azbazdar; aynı zamanda şirketin Kapsayıcılık ve Çeşitlilik Komitesi Lideri olarak, bu kapsamda yerel ve global uygulamalarla fark yaratan projelere ekibiyle birlikte imza attı. Azbazdar, 2019-2022 yılları arasında mevcut görevinin yanı sıra Kurumsal İlişkiler departmanının kurulmasına ve kısa sürede etkin sonuçlar alınmasına da öncülük etti. 

Birçok kez Türkiye’deki en iyi hukukçular listelerinde üst sıralarda yer alan Meltem Azbazdar, Etik ve İtibar Derneği’nde (TEİD) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor ve derneğin Kapsayıcılık ve Çeşitlilik Komitesi’ne liderlik ediyor.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER