Kudüs’ün İlk Kadın Papazı Göreve Atandı

Sally Azar, Filistin’in başkenti Kudüs’teki bir Lutheran Kilisesi’nde düzenlenen törenle Filistin’nin ilk kadın papazı oldu.

1996 Kudüs doğumlu Filistinli bir Hristiyan olan Sally Azar, şehirdeki Lutheran Kilisesi’nde onlarca kişinin katıldığı törenle papaz olarak görevlendirildi.

İlahiyat alanında yüksek lisans yapan Azar, piskopos olan babası tarafından Lutheran Kilisesi’ne papaz olarak atanan Sally Azar, konuyla ilgili  “Umarım benim dışımda birçok kadın da kiliselerde görevlere getirilir. Filistin’deki değişim heyecan verici” dedi. Rahip Dr. Isaac da “Kadın bakanları, profesörleri, doktorları kabul ediyoruz ama hâlâ kadınların İncil’i öğretebileceği konusunu tartışıyoruz” diye konuştu.

Lutheran Dünya Federasyonu, adalet, barış ve uzlaşma için çalışan küresel bir kilise topluluğu, bu atamayı, ‘LWF, Rahip Sally Azar’ı ve Ürdün’deki ve Kutsal Topraklar’daki Evanjelik Lutheran Kilisesi’ni tebrik eder. Rahip Azar, Kutsal Topraklarda papaz olarak görev yapmak üzere görevlendirilen ilk Filistinli kadındır. Koordinasyonu bugün Kudüs’teki Kurtarıcı Lutheran Kilisesi’nde gerçekleşti’ açıklamayla duyurdu. 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER