Kolombiya Mahkemesi Metaverse’e Taşındı

Kolombiya mahkemesi, metaverse’teki ilk yasal duruşmasına bu ay ev sahipliği yaptı. Şuan ise sanal gerçeklikle tekrar deney yapmayı planlıyor.

Kolombiya’nın Magdalena İdare Mahkemesi tarafından metaverse’te düzenlenen iki saatlik duruşmada, bir trafik anlaşmazlığı davası görüldü. Mahkemenin katılımcıları ise sanal bir mahkeme salonunda avatar olarak göründü. 

Yargıç  María Victoria Quiñones Triana,, Reuters’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.  ‘’Metaverse deneyimi inanılmaz. Görüntülü görüşmeden daha gerçek hissettirdi. Zoom’da birçok insan kameralarını kapatıyor, ne yaptıkları hakkında hiçbir fikriniz yok. 

Bölgesel bir ulaşım sendikası tarafından polise karşı açılan dava, potansiyel olarak kısmen metaverse’te ilerleyecek. Bu, bunun mümkün olduğunu gösteren akademik bir deney… Ama herkesin buna rıza gösterdiği yerde metaevrende bir şeyler yapmaya devam edebilir.” 

Quinones, önderliğinde yürütülen davayı Kolombiya, dünyada metaverse davasını deneyen ilk ülke oldu. 

Yasal davalar giderek Zoom ve Google tarafından düzenlenen video toplantılarla yapılmaya başlandı. Çok azı metaverse ile deneyler yaptı.

Bununla birlikte, Kolombiya’nın 15 Şubat’taki mahkeme duruşması Youtube’da yayınlandı.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER