Kız Kardeşim Hibe Programı 16 Haziran’da Sonuçlanıyor

Coca Cola, TOBB ve Habitat’ın önderliğinde geliştirilen ‘Kız Kardeşim Projesi’, 2015 yılından bu yana 81 ilde, kadınların kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetme, girişimcilik farkındalığının artması gibi konularla bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim olanağı sunmayı amaçlıyor.

Projenin 3 ayrı platformu bulunmakta. Hibe Programında; imalat, yeme & içme, bilgi ve iletişim, konaklama ve yiyecek hizmetleri sektöründe yer alan girişimci kadınların işlerini geliştirebilmesine katkı sunmak ve markalaşma desteği sağlanması için her bir kadına 50.000 TL olacak şekilde program kapsamında 60 kadına toplamda 3.000.000 TL’lik hibe desteği sağlıyor.

Akademi platformunda, sisteme kayıt olan tüm kadınların, 8 ayrı başlıktan oluşan eğitimleri ücretsiz alabilmeleri sağlanıyor.

Üreten Kız Kardeşim platformunda ise girişimci kadınların ve kadın kooperatiflerinin dijital ortamda bilinirliğini ve görünürlüğünü artırmayı amaçlamaktadır.

Hibe Programı Başvuruları İçin Son Tarih 15 Haziran

81 ilimizin birinde; imalat, yeme & içme, bilgi ve iletişim, konaklama ve yiyecek hizmetleri sektörüne yönelik hizmet veren girişimci kadın ve kadın kooperatifleri,

Yanında en fazla 5 kişi çalıştıran,

En az 2 senelik işletme geçmişine sahip olan,

İşletmesinin başka şubesi olmayan,

İşini büyütmek isteyen, bu motivasyona sahip ve öğrenmeye açık olan,

İşletme, küçük işletme sahibi kadınlar başvurularını 15 Haziran 2022, 23:59’a kadar gerçekleştirebilirler.

#kızkardesimplatformu #habitatdernegi #tobb #cococola

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER