Kartal’da Kadın Emeği Festivali Türkan Şoray’ın Katılımıyla Başladı

Kartal Belediyesi ve Kartal Halk Eğitim Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen , ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ çerçevesinde Kadın Emeği Festivali, Türkan Şoray’ın onur konukluğuyla başladı. Festivale katılan herkesi halk eğitim kursu sergileri, kadın emeği pazarı ve çeşitli etkinlikler bekliyor. 

14-18 Haziran tarihleri arasında Kartal Meydanı’nda yapılacak olan festivalin ilk gününe Türkan Şoray onur konuğu olarak katıldı. Kartal’da kadın çalışmalarını artırmak, kadınların sosyal ve ekonomik konumlarını güçlendirmek amacıyla önemli proje ve çalışmaları hayata geçiren Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Kartal Halk Eğitim Merkezi ile birlikte festival, 5 gün sürecek.

Festival boyunca her gün Kartal Meydanı’nda 11.00- 22.00 saatleri arasında halk eğitim kursu sergileri, kadın emeği pazarı ve Kartal’da bulunan sivil toplum kuruluşlarının panayırının yanı sıra çeşitli söyleşi, konser, müzik ve sahne performansları gibi daha birçok eğlenceli etkinlik gerçekleşecek. Festivalin ilk gününde Türkan Şoray onur konuğu olarak katılarak Kartallı kadınların sorularını yanıtladı. “Kartallı Kadınlar Soruyor, Türk Sinemasının Sultanı Türkan Şoray Yanıtlıyor” söyleşisi ile festivalin Onur Konuğu Türkan Şoray, Kartallı ve İstanbullu kadınlarla buluştu.

Festivalde konuşma yapan Türkan Şoray, “Çok güzel bir organizasyondu Kartal’da gerçekleşen. Kadın emeğini değerlendirmek maksatlı güzel bir festival hazırlanmış. Kadınların ürünleri çok güzeldi. Kadının emeğini değerlendirmeye vesile olduğu için Kartal Belediyesini kutlarım” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ise; “Kadın emeği festivalimiz Kartal’da başladı. Aynı zamanda Hayat Boyu Öğrenme Haftası. Kartal’da yaşayan kadın arkadaşlarımızın yıl boyu öğrendikleri ve ürettikleri ürünlerle Kartallı komşularımızla buluşturmuş olduk. Onlar hünerlerini sergiliyorlar. Komşularımız bu ürünleri satın alıyorlar. Üreticiyi tüketiciyle buluşturmuş oluyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER