Kadınlar Tamir Kursunu Başarıyla Tamamladı

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi tarafından toplumsal cinsiyette eşitlik sağlamak amacıyla açılan kurslardan biri olan “Kadınlara Tamir Kursu” eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgeleri teslim edildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kadınların günlük yaşam ve el becerilerini güçlendirmelerini artırmaya yönelik çalışmaları devam ediyor. Kadınlar, Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi’nin ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ sağlamak amacıyla dört hafta süren tamir kursunda, evde ihtiyaç duyacakları konularda eğitim aldılar.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen kursta kadınlara, lamba, sigorta tamiri, avize takma, sehpa tamiri ve montajı, çerçeve takma, musluk tamiri gibi eğitimler verildi.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerler katılım belgelerini aldılar. Kursun kendileri için çok faydalı geçtiğini belirten kursiyerler, Büyükşehir Belediyesi ve çalışanlarına bu tür eğitimler düzenledikleri için teşekkür ederek evde tamir işlerini kendilerinin yapabileceklerini ifade ettiler.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER