Kadınlar Krizleri Daha İyi Yönetiyor

Tüm dünyada sosyal ve ekonomik dengeleri bozan pandemi hem iş hayatlarında hem sosyal yaşamlarındaki sorumluluklarından dolayı kadınları daha fazla zorladı. Okul ve kreşlerin kapatılmasıyla birçok kadın çalışan iş hayatıyla özel yaşamını dengelemek zorunda kaldı.  Bu süreci yönetmek için hem iş hem özel yaşam dengesi kuran kadınların kadınların kriz yönetme konusunda daha iyi olduğu ortaya çıktı. 

Çevik öğrenme yeteneği kadınlarda daha fazla

Yazılım şirketi Zenger Folkman’ın yaptığı incelemeye göre, kadınlar krizleri daha iyi yönetiyor. Pandemi sırasında yapılan incelemelere göre, kadınlar liderlik yetkinliklerinin çoğunda erkekleri geride bıraktı. Kadınlar erkeklere göre daha çok inisiyatif alabiliyor. İncelemelere göre kadınların yüzde 60’ı inisiyatif alırken, erkeklerin yüzde 50’sinin inisiyatif aldığı görüldü. Çevik öğrenme yetkinliği de erkeklere göre kadınlarda daha fazla. Başkalarını etkileme ve motive etmede kadınlar erkeklere göre daha başarılı.

Güçlü iletişim kurabiliyor 

Başkalarının gelişimlerine katkıda bulunma konusunda da incelemeye katılan kadınların yüzde 58’i yetkin olurken, erkeklerin yüzde 49’unun bu konuda yetkinliği olduğu görüldü. İlişki kurma becerisine bakıldığında da yine kadınların daha önde. Bütünlük ve dürüstlük konusunda incelemeye katılan kadınların yüzde 57’si yetkinken, incelemeye katılan ve bu konuda yetkin olan erkeklerin oranını yüzde 49 oldu. Kriz yönetiminin en önemli unsurlarından biri olan güçlü iletişimde de kadınlar daha başarılı. İncelemeye katılan kadınların yüzde 57’si güçlü iletişim kurabiliyorken, erkeklerde bu oranın yüzde 52 olduğu görüldü.

#zengerfolkman #pandemi #krizyonetiminde

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER