Kadınlar Adidas’la Koştu

Dünyanın en önemli spor giyim markası olan Adidas, Japonya, Çin, ABD, Birleşik Krallık, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Almanya ve Güney Kore’de 16-34 yaşları arasındaki 9.000 kişiyle (kendini kadın olarak tanımlayan 4.500 ve erkek olarak tanımlayan 4.500) anket yapan uluslararası bir araştırma yaptı.

Adisas’ın yaptığı araştırmaya göre; 

Kadınların %69’u koşarken bol giysiler giymek gibi önlemler almak zorunda hissediyor. Buna rağmen kadın koşucuların neredeyse yarısı (%56’sı) koşarken rahatsız edici davranışlara maruz kaldığını ifade ediyor. Kadınların neredeyse yarısı dışarıda koşarken saldırıya uğramaktan korkuyor. 

Adidas, yaptığı bu araştırmanın sonuçlarını vurgulamak için çektiği “The Ridiculous Run” filmi ile çalışmanın sonuçlarını gözler önüne seriyor.

Sonuç olarak yüzde 69’u bol giysiler giymek veya kendilerini koruyabileceğini düşündükleri bir partnerle koşmak gibi önlemler almak zorunda kalıyor. 

Ayrıca koşucuların yüzde 56’sı koşarken cinsiyetçi yorumlara, kornaya veya takip edilmeye varan rahatsız edici davranışlara maruz kaldığını söylüyor.

Araştırma raporunun tam haline;

https://news.adidas.com/running/new-adidas-study-finds-92–of-women-are-concerned-for-their-safety-when-they-go-for-a-run/s/c318f69e-7575-4ced-bbf3-9db6d2ab1642 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER