Kadınlar 1 Haziran’da Çağlayan Adliyesi önünde protesto için toplanıyor

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği’ne açılan kapatma davasını hukuksuz bulanlar, davanın ilk duruşmasının görüleceği 1 Haziran’da Çağlayan Adliyesi önünde protesto yapacaklarını duyurdular.

 

Kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete karşı mücadele eden Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği’ne açılan kapatma davasının ilk duruşması 1 Haziran’da görülecek. Davada “kanuna ve ahlaka aykırı faaliyet yürütmek” suçlamasıyla derneğin kapatılması talep ediliyor. Davanın açılmasının ardından karara tepki gösterenler tarafından Türkiye’nin farklı illerinde protestolar düzenlenmişti. Kapatma davasını hukuksuz bulanlar, ilk duruşmanın görüleceği 1 Haziran’da da saat 10.00’da Çağlayan Adliyesi önünde buluşarak davayı protesto edeceklerini açıkladılar.

 

“Açılan bu dava demokratik kamuoyuna yönelik bir saldırı”

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği’nin, kapatma davasına tepki gösterdiği açıklamasında özetle şu ifadelere yer verildi:

“Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneğimize açılan bu davayı, yalnızca kendi mücadelemize yönelik bir saldırı olarak görmüyoruz. Bu saldırının tüm demokratik kamuoyuna yönelik bir saldırı olduğunu biliyoruz. Sanmasınlar ki bu hukuksuzluklara alışırız. Normalleştirmeyeceğiz, meşrulaştırmayacağız. Kadın cinayetlerini durdurmak bir yana, her gün artışına bilfiil izleyenlerin devri sona eriyor. Bu çırpınışları boşuna olduğu gibi, bu davaları da boşunadır. Kadın cinayetlerini durdurana kadar durmayacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz. Kadın cinayetlerini de şiddeti de toplumsal cinsiyet eşitsizliğini de bu hukuksuzlukları da durduracağız. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri olarak bugüne kadar asla yalnız yürümedik. Biliyoruz ki haklı mücadelemize yönelik bu saldırılar karşısında da asla yalnız yürümeyeceğiz. Asla durmayacağız, kadın cinayetlerini durduracağız.”

#kagider #migros #tarımdakadın

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER