Kadın Sanatçılardan 25 Kasım İçin Mücadele Çağrısı

Kadın sanatçılar, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle paylaştıkları videoda ekmek ve gül mücadelesini büyütme çağrısında bulundu. 

Sanatçılar, Judy Collins’in ”Bread and Roses” (Ekmek ve Güller) adlı parçasını kullanarak sanatlarıyla hakları ve özgürlükleri için, ekmek ve gül için mücadeleyi büyüteceklerini belirterek dayanışmanın önemini vurguladı.

Sanatçılar, Paylaştıkları Videoda Şu Çağrıya Yer Verdi:

“25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele gününde biz kadın sanatçılar olarak hala bu savaşı vermek zorunda olduğumuz için büyük bir üzüntü ve öfke duyuyoruz. Dünyada ve özellikle ülkemizde hayat standartlarımızın düşmesine, insan haklarımızın ellerimizden alınmasına izin vermiyoruz. İnsanlık olarak gül beklerken ekmek bulamadığımız bu dönemde birliğimiz, savaşmaktan asla yorulmayacağımızın, maruz bırakıldığımız şiddetlerin sonunu getireceğimizin habercisidir. Mücadelemiz, haklarımızı ve özgürlüğümüzü elde etme yolunda bizlere umut kaynağı olacaktır. Ekmek ve gül için; haklarımız ve özgürlüğümüz için yaşasın kadın dayanışması!”

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER