Kadın Kooperatifleri Çalıştayı İzmit’te Düzenlendi

Kadın Kooperatifleri Çalıştayı, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) iş birliğiyle ve İzmit Belediyesi’nin destekleriyle İzmit’te düzenlendi. Türkiye’nin farklı illerinden 37 farklı kadın kooperatifinden temsilcilerin katıldığı çalıştayda, kadın kooperatiflerinin geliştirilmesi için iyi uygulama örnekleri sunuldu, kadın kooperatiflerinin güçlenmesi ve iş birliklerinin artırılması konuları ele alındı.

2 gün süren Kadın Kooperatifleri Çalıştayı’nda, kadın kooperatiflerinin yerel kalkınma alanlarındaki iyi uygulama örnekleri sunuldu. Ardından, iş birliklerinin, kadın kooperatiflerinin güçlenmesi ve belediyelerin çalışma etkinliğinin artması ve yaygınlaşması açısından sağlayacağı katkılara da değinildi. Çalıştay sırasında kadın kooperatifleri ile yerel yönetimlerin eşit paydaşlar olarak birbirini güçlendirecek şekilde iş birlikleri kurabilmeleri için ilkeler ve katılım mekanizmaları belirlendi.

“Kadınları Desteklemeye Devam Ediyoruz”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, çalıştay’ın başarılı geçtiğini vurgulayarak “Kadın kooperatifleri ve yerel yönetimler İzmit’te çok güzel bir hikaye yazdı. Bu hikayenin yazarı da ne mutlu ki bizzat kadınlar. Kadın Kooperatifleri Çalıştayımız da bu hikayelere, bu başarı hikayelerine bir yenisini ekledi, kooperatifler ve belediyeler arasındaki iş birliğinin bundan sonra daha da güçleneceğini düşünüyorum. Biz İzmit Belediyesi olarak gerek Çınar Kadın Kooperatifi ile olan çalışmalarımız, gerek İZGİM ve daha birçok projemizle kadınları yerel yönetim olarak desteklemeye devam ediyoruz. Tüm katılımcılara, buradan bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER