Kadın Girişimciler Yatırımcılarla Buluştu

2015 yılından bu yana Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), “Bir Fikrim Var” diyen tüm kadın girişimcilere destek olmaya devam ediyor.

Kadın girişimcilerin yeteneklerini arttırmak, nitelikli istihdam oluşturup, girişimleri potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla hayata geçirilen, İnovasyonda Kadın Projesi kapsamında ödül alan kuluçka dönemindeki fikir ve projeler, yatırımcılarla buluştu.

ROL MODEL VURGUSU

Girişimciliğin ekosistemi içinde Kadın girişimcilerin önemli bir potansiyel barındırdığına dikkat çekip ve sektör temsilcilerini kadın girişimcilere destek olmaya çağıran KADEM Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, “Bugün ilk can suyunu sizin elinizden alacak olan kadın girişimcilerin kurdukları işlerle ülkemizin kadın istihdamına güç katmalarını, kendilerinden sonraki Girişimci kadınlara ilham vererek rol model olmalarını canı gönülden diliyorum.”  dedi.

Proje kapsamında Kuluçka Kategorisi’nde, “Köstebek” projesi ile Müge Baltacı birincilik ödülüne, “Invamar”projesi ile Merve Aydıner ikincilik ödülüne, “SynthData” projesi ile Nazife Nur Köksal üçüncülük ödülüne layık görülmüştü. Projeye bugüne kadar başvuran kadın girişimci sayısı ise 2 bin 50 oldu.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER