Jacksonville, İlk Kadın Belediye Başkanını Seçti

Demokrat Donna Deegan, ABD’nin Florida eyaletinin en büyük şehri Jacksonville’deki belediye başkanlığı seçiminde, yüzde 52’lik bir oy alarak, eyaletin Belediye Başkanı oldu. Deegan, görevini 2015 yılından bu yana kentin belediye başkanı olan Lenny Curry’den devralacak.

217 bin Jacksonville’linin oy kullandığı seçim sonucunda Demokrat Deegan, şehrin ilk kadın belediye başkanı olma unvanını da kazandı. 

Deegan’ın en yakın rakibi olan Cumhuriyetçi aday Daniel Davis ise yüzde 33 oy ile geride kaldı.

“Bu Gece Tarih Yazdık”

Seçim sürecinde “Korkudan çok aşk” kampanyasını yürüten Deegan, “Bu gece tarih yazdık. Yepyeni bir gün,” dedi Deegan. “En iyi kısmı ne biliyor musun? Aşk bugün kazandı. Bu yarışı Jacksonville halkı için kazanmak istedim. Aşkın kazanmasını istedim” dedi.

Deegan, Twitter hesabından yayınladığı açıklamaya şöyle devam etti, “Jacksonville’de yeni bir gün yaşıyoruz çünkü insanlar bölünme yerine birliği seçtiler; bu, birleşik bir şehir isteyen siyasi yelpazeden geniş bir insan koalisyonu yaratıyor. Birlikte, altyapı konusunda onlarca yıldır yerine getirilmeyen vaatleri yerine getirerek, herkes için çalışan bir ekonomi inşa ederek ve sağlık hizmetlerine erişimi iyileştirerek Jacksonville’e sonsuza dek değişiklik getireceğiz. Belediye Binası arasındaki duvarı yıkacağız ve herkes için çalışan bir şehir yaratmak için tüm insanları buraya getireceğiz.”

Florida Eyalet Üniversitesi’nde iletişim alanında lisans derecesi bulunan Deegan, kariyer hayatında önemli birçok başarıya imza atmıştır. 

Deegan, aynı zamanda meme kanserinden üç kez kurtuluşunun ardından meme kanseriyle mücadele eden yerel kadınlara bakım için gerekli fonları sağlayan The Donna Foundation’ın kurucusudur. 

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER