İŞKUR ve Arabica ev kadınlarını meslek sahibi yapıyor

İŞKUR ve Arabica Coffee House ev kadınlarını meslek sahibi yapmak için bir projeye imza attı. Proje kapsamında pasta yapımı ve sunumuyla ilgili eğitim alan kursiyerler, mezuniyet sonrası çalışma imkânı bulacak.

İŞKUR ile Arabica Coffee House, herhangi bir eğitim almamış, meslek sahibi olmayan ev kadınlarının meslek edinmesine ve çalışabilmelerine olanak sağlayan bir projeye hayata geçirdi. Proje kapsamında pasta yapımı ve sunumuyla ilgili 512 saatlik İŞKUR eğitimi alan kursiyerler, 20 Temmuz’da mezun olacaklar. Proje için bir tanıtım etkinliği düzenlendi. Etkinlikte kursiyerler, eğitim süresince yapım ve aşamalarını öğrendikleri ürünlerin sunumlarını yaparak katılımcı misafirlerin tadım yapmasına olanak sağladılar.

‘Çalışan kadın güçlü ekonomi anlamına gelir’

Arabica Coffee House Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Elif Ülger Yalçın, etkinlikle projeyle ilgili şunları söyledi: “Kadın istihdamı bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli ölçütlerinden biri. Bu bağlamda Arabica Coffee House ailesi olarak, sürdürülebilir kalkınma için kadının ekonomideki rolünü değerli buluyor ve projelerimizin hayata geçmesi için elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz. İş hayatında etkin şekilde çalışan kadının bireysel olarak kendine kattığı değer, aile ve sosyal hayatları da olumlu etkiliyor. Çalışan kadın, güçlü aile, güçlü ekonomi ve güçlü sosyal hayat anlamına gelmektedir. Kamuda ve özel sektörde kadın istihdamı, kadının iş hayatına kazandırılması ve karar mekanizmalarında yer alması için çok önemli çalışmalar yapılmakta.”

Elif Ülger Yalçın, yeni açılacak olan fabrikalarında, proje kapsamında eğitim alıp başarılı olan kadınlara öncelik verileceğinin de altını çizdi. 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER