İş Dünyası Geçtiğimiz hafta yeni kadın yöneticiler kazandı

Wunderman Thompson Türkiye’nin Yeni CEO’su Ayşegül Bahçıvanoğlu Oldu

Wunderman Thompson Türkiye CEO’su Ender Buruk’un, Mindshare Türkiye liderliğine atanmasının ardında bayrağı Ayşegül Bahçıvanoğlu devraldı.

New York Üniversitesi, Stern Business School‘dan mezun olan Ayşegül Bahçıvanoğlu, profesyonel iş hayatına Citibank’ta Kurumsal Bankacılık Bölümü’nde başlamıştı. 2013 yılından itibaren ise Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak yurt içinde ve yurt dışındaki lider markalarda çalışan Bahçıvanoğlu, en son Gratis’te Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmişti.

İstegelsin’in C Level Yönetim Kadrosuna Melis Özbek’te Dâhil Oldu.

istegelsin, üst düzey yönetim kadrosuna başarılı bir kadın ismi daha ekledi. Pazarlama alanında uzmanlaşan Melis Özbek, Marka ve Deneyim Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürecek.

2007 yılında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nden mezun olan Melis Özbek, yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi bölümünde yapmış ve ardından 2007-2015 yılları arasında Avea Pazarlama departmanında çeşitli görevlerde bulunmuştu. 2015-2020 yılları arasında Türk Telekom’da Gençlik Segmenti Pazarlama Müdürü görevini üstlenmişti.

2020-2021 yılları arasında Arçelik’te IoT ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapan Melis Özbek, 2021 yılında Yıldız Ventures ekibine katılarak Kurumsal Strateji ve Performans Yönetimi Direktörü ve hemen ardından Chief of Staff görevleri ile kariyerine devam etmişti.

AstraZeneca Türkiye Biyofarma’nın İş Birimi Direktörü Berrak Yücel Oldu

İlaç sektöründe güçlü bir deneyime sahip olan Berrak Yücel, bu deneyimlerini AstraZeneca Türkiye’de Biyofarma İş Birimi Direktörü pozisyonunda göreve başlayarak taçlandırdı.

1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2000 yılında Montana State Üniversitesi’nde Kimya Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştı. İş hayatına Montana State Üniversitesi’nde Öğrenci Asistanı ve Araştırma Asistanı başlayan Berrak Yücel, 5 yıl boyunca akademide devam etmişti. 2001 yılında Türkiye’ye dönerek, Novartis İlaç’ta göreve başlayan Berrak Yücel, burada çalıştığı 21 yıl boyunca sırasıyla; Tanıtım Temsilcisi, Ürün Yöneticisi, Kıdemli Ürün Yöneticisi, Pazarlama Müdürü, Nörobilim İş Birimi Direktörü görevlerini üstlenmişti.

Roche Diagnostik Türkiye’nin Yeni İnsan ve Çeviklik Lideri Müge İrfanoğlu

Müge İrfanoğlu, Roche Diagnostik Türkiye’nin İş ve Çeviklik Lideri olarak markanın büyüme yolculuğuna dâhil oldu.

Müge İrfanoğlu, 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl PwC Türkiye’nin Denetim Departmanında profesyonel kariyerine başlamıştı. 2003 yılında Yapı Kredi Bankası Mali Planlama, Yönetim ve Kontrol Departmanına geçiş yapmış ve Boğaziçi Üniversitesi Finans Mühendisliği üzerine Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştı.

2009 yılından itibaren ise sırasıyla Oracle Corporation ve Allianz Sigorta’da Kıdemli Danışman, Banka Sigortacılığı, Strateji ve İş Geliştirme Grup Başkanı gibi birçok pozisyonda görev almıştı. Son 3 yıldır Allianz Sigorta’nın Çevik Koçluğunu üstlenmişti.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER