İlk Kez Kadın Bir Robot CEO Oldu

Çin merkezli bir mobil oyun şirketi, ‘Tang Yu’ isimli kadın robotu CEO olarak atayarak dünyada bir ilke imza attı. Şirket, yönetimde ‘yapay zekâ + insan’ politikasıyla devam etmeyi tercih ettiklerini aktarırken, Metaverse organizasyonu da kurmak istediklerini duyurdu.

Tang Yu, AI destekli bir sanal insansı robot ve şirketin ana yan kuruluşu Fujian NetDragon Websoft’un CEO’su olarak atandı. CEO olarak Tang Yu, şirketin ‘organizasyon ve verimlilik departmanının’ ön saflarında yer alacak. Robot, popüler Çin oyun ve metaverse şirketindeki operasyonları denetlemekten sorumlu olacak.

Çinli şirketin Başkanı Dr. Dejian, “Yapay zekanın kurumsal yönetimin geleceği olduğuna inanıyoruz ve Bayan Tang Yu’yu atamamız, işimizi yürütme şeklimizi dönüştürmek ve nihayetinde gelecekteki stratejik büyümemizi yönlendirmek için yapay zeka kullanımını gerçekten benimseme taahhüdümüzü temsil ediyor” dedi. 

‘İleriye dönük olarak, yavaş yavaş meta veri tabanı tabanlı bir çalışma topluluğuna dönüşürken açık, etkileşimli ve son derece şeffaf bir yönetim modeli oluşturmak için Tang Yu’nun arkasındaki algoritmalarımızı genişletmeye devam edeceğiz,’ ifadeleri kullanıldı.

Tang Yu, şirketin süreç akışını düzene sokacak, iş görevlerinin kalitesini artıracak ve yürütme hızını kontrol edecek. Ayrıca, günlük operasyonlarda rasyonel karar vermeyi desteklemek ve daha etkili bir risk yönetim sistemi sağlamak için gerçek zamanlı bir veri merkezi ve analitik araç olarak hizmet verecek. Aynı zamanda Tang Yu’nun yeteneklerin geliştirilmesinde kritik bir rol oynaması ve tüm çalışanlar için adil ve verimli bir iş yeri sağlaması da bekleniyor.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER