Ilaria Lodigiani Barilla Grup’un yeni CMO’su Oldu

Kariyerinde 20 yıldan fazla deneyime sahip olan Lodigiani, Barilla Grup’a yeni CMO (Chief Marketing Officer) olarak atandı. Lodigiani, yeni sorumluluğu kapsamında veri odaklı bir dünyada pazarlama stratejilerine ve iş geliştirmeye liderlik edecek.

Barilla Grup’a 2021 yılında Barilla Markasından Sorumlu Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak katılan Ilaria Lodigiani, marka karakterinin ve görsel kimliğinin yanı sıra küresel inovasyon gündemini yöneterek, markanın globaldeki büyümesine liderlik etti. Lodigiani, yeni görevi ile Barilla markasının küresel pazarlama stratejilerine liderlik edecek ve gelişen ortamda tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için marka yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerini üstlenecek.

‘Her Şey Gelecek İçin Yapılır, Cesaretle İlerleyin’

Barilla’daki yeni sorumluluğundan heyecan duyduğunu belirten Ilaria Lodigiani, “Muhteşem markalarımızı daha da ikonik hale getirme ve İtalyan yemek kültürünü tüm dünyayla paylaşma fırsatına sahip olmaktan gurur duyuyorum. Bugün, kurucumuz Pietro Barilla’nın ‘Her şey gelecek için yapılır, cesaretle ilerleyin’ sözlerinden her zamankinden daha fazla ilham alıyorum” dedi.

Lisans eğitimini Pavia Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamlayan Ilaria Lodigiani, 2004-2009 yılları arasında Heineken Italya’da çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra Kıdemli Marka Müdürü olarak atanmıştır. Daha sonra Ferrero Soremartec ve Vodafone İtalya’da çalışan Lodigiani, 2014 yılında ise Microsoft İtalya’ya Lumia Pazarlama Direktörü olarak katılmıştır. 2018’den itibaren Düşük ve Alkolsüz İçecekler Global Kıdemli Direktörü olarak görev yapan Lodigiani, endüstride gelir artışına devam eden bir kategorinin küresel gelişimini yönetmiştir.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER