IBM Türkiye’ye yeni genel müdür

Bilişim teknoloji şirketi IBM’in Türkiye Genel Müdürlük koltuğunu Işıl Kılınç Gürtuna devraldı.  Gürtuna, yeni görevinde Türkiye operasyonlarından, IBM’in hibrit bulut ve yapay zekâ teknolojilerinin yaygınlaştırılmasından ve müşterinin dijital ayak izinin genişletilmesinden sorumlu olacak. 2019 yılından beri IBM Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Volkan Sözmen ise, yeni dönemde IBM’de Türkiye’nin de içinde bulunduğu Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu teknoloji başkan yardımcısı olarak görev yapacak.

IBM Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Saad Toma, şirketin yönetim kadrosundaki değişiklikle ilgili “Işıl Kılınç Gürtuna ve Volkan Sözmen’e en iyi dileklerimi sunuyorum. IBM Türkiye’ye liderlik ettiği için Volkan Sözmen’e teşekkür ediyorum. Geliştirdiği müşteri ilişkileri, zor zamanlardaki liderliği ve büyümemize olan katkıları ilham verici” dedi.

IBM Türkiye’nin yeni genel müdürü  Gürtuna düşüncelerini şöyle ifade etti: “IBM Türkiye’ye liderlik edecek olmaktan dolayı büyük gurur duyuyorum. Bu rol, IBM’in yapay zekâ ve hibrit bulut yetenekleriyle birlikte büyümeyi desteklemek, yeniliği teşvik etmek ve müşterilerimizi daha da güçlendirmek için büyük bir fırsat sunuyor. Müşterilerimize en üst seviyede değer sunmaya, yetenekli ekibimizi güçlendirmeye devam etmeye ve Türkiye’nin dijital dönüşüm yolculuğunda olumlu bir etki yaratarak ülkemize katkı sunmaya kararlıyım.”

20 yılı aşkın mesleki tecrübesi bulunan Işıl Kılınç Gürtuna, bugüne dek teknoloji ve bankacılık sektörlerinde faaliyet gösteren uluslararası şirketlerin satış, iş geliştirme, finansal hizmetler ve danışmanlık gibi alanlarında yönetim rolleri üstlendi. 2019 yılında IBM’de Dijital Satış Lideri olarak görevine başlayan Gürtuna, hibrit bulut ve gelişmiş yapay zekâ teknolojilerinin benimsenmesi hedefine öncülük ederek Türkiye’deki iş ortağı ekosisteminin yönetimini üstlendi. Müşteri odaklı yaklaşımı, dayanıklılığı ve büyüme zihniyetini ön planda tutan Gürtuna, genel müdür sorumluluğu öncesinde ise IBM Türkiye Teknoloji İş Biriminden Sorumlu Ülke Lideri olarak görev yapıyordu.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER