Hülya Yalın Sanovel İlaç’ın Yeni CEO’su Oldu

Hülya Yalın, ulusal ve global başarılarıyla, Türkiye ve Dünyanın farklı ülkelerinde hizmet veren öncü ilaç şirketi Sanovel İlaç’ın yeni CEO’su olarak atandı.

Lisans eğitimini İsveç Vaxjö Üniversitesi Biyokimya Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Yalın, kariyer hayatına ilk adımı 1995 yılında Eczacıbaşı İlaç’ta Jr. Solunum ve İnf’de Ürün Müdürü olarak atmıştır. Ardından 1999-2005 yılları arasında AstraZeneca Türkiye’de yaklaşık 6 yıl boyunca Solunum ve İnflamasyon Grup Ürün Müdürü olarak görev almıştır. 2005 yılında Abdi İbrahim İlaç’a Senior Ürün Müdürü olarak transfer olan Yalın, burada görev aldığı 10 yıl süresince; solunum, gastroenteroloji, enfeksiyon, hepatoloji, algoloji, üroloji gibi farklı ilaç gruplarının sorumluluklarını üstlenmiştir. Burada sırasıyla; Senior Ürün Müdürlüğü, Departman Yöneticilikleri, Pazarlama ve Satış Direktörlüğü ve Solunum İş Birimi Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. 

Ardından 2015 yılında Sanofi Türkiye’ye Uzman ve Birinci Basamak İş Birimi Direktörü olarak transfer olan Yalın, burada yaklaşık 3 yıl boyunca kardiyovasküler, MSS, üroloji, viroloji, tromboz ve kas iskelet sistemi gruplarında görev almıştır. Yalın aynı zamanda Sanofi Türkiye Portföy Yönetimi ve Stratejik Ortaklıklar Departmanı liderliğini de yürütmüştür. 

Yalın, Sanovel’e katılmadan önce Exeltis Türkiye Genel Müdürü & Insud Pharma Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alıyordu. 

Sanovel Türkiye atama ile ilgili; “Dün olduğu gibi bundan sonra da Sanovel marka ruhunun bir gereği olarak, kendimizi hep daha büyük hedeflere adarken, Sayın Hülya Yalın’ın güçlü sektör hakimiyeti, işe olan tutkusu ve vizyoner bakış açısı ile Sanovel’e yeni ufuklar açacağına derinden inanıyor, bir kadın lider ile ilerlemenin haklı mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Sanovel İlaç, Hülya Yalın’ın katılması ile gücüne güç katmaya ve Türk İlaç sektörünün ve ülke ekonomisinin sürdürülebilir oluşumuna var gücüyle katkı sağlamaya devam edecektir.” İfadelerini kullandı. 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER