Hande Demirdere, Pierre Fabre Türkiye’in Birleşik Krallık ve İrlanda Genel Müdürü Oldu

Dünya’nın en büyük ilaç firmaları arasında yer alan Pierre Fabre Türkiye’de 6,5 yıldır Genel Müdür olarak görev yapan Hande Demirdere, şirketin yeni Birleşik Krallık ve İrlanda Genel Müdürü olarak atandı. 

Türkiye ekibiyle 6 yılda ortaya koydukları sayısız başarının bu önemli atamada büyük rol oynadığını belirten Dr. Hande Demirdere: “Ülkemden ve uzun yıllardır birlikte çalıştığım değerli ekibimden ayrılıyor olmanın hüznünü yaşıyorum. Öte yandan Pierre Fabre açısından oldukça önemli olan ve 5 ülkenin yönetimi için oldukça hassas bir seçim süreci sonrasında bir Türk kadını olarak atanmış olmanın mutluluğunu ve heyecanını da yaşıyorum.” İfadelerini kullandı. 

Lisans eğitimini 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi alan Dr. Demirdere, çalışma hayatına Novartis’te Medikal Müdür olarak başlamıştır. Demirdere, burada emek verdiği 4,5 yıl boyunca Novartis’te Grup Medikal Müdürü ve Ürün Müdürü pozisyonlarında çalışmıştır. Boehringer Ingelheim’da Grup Medikal Müdürü görevinin ardından 2007 yılında Abbott’a katılarak 2 yıl Türkiye ve 6 yıl Rusya olmak üzere Satış ve Pazarlama fonksiyonlarında orta ve üst düzey yöneticilik yapmıştır.

2015-2017 yılları arasında Takeda’da İş Birimi Direktörlüğü görevinde aktif rol aldıktan sonra Pierre Fabre Türkiye İlaç Şirketi’nde Genel Müdür olarak göreve başlayan Demirdere, 2020 yılı itibariyle Pierre Fabre Türkiye Dermokozmetik Şirketi’nin de Genel Müdürlüğü’ne getirilerek şirket tarihinde ilk kez ilaç ve dermokozmetik şirketlerini tek çatı altında yöneten kişi ünvanının da sahibi olmuştur. 

Demirdere, kariyer hayatına Mayıs 2023 yılında Pierre Fabre Birleşik Krallık ve İrlanda Genel Müdürü olarak devam edecek.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER