HalkBank’tan Kadın Girişimcilere 16,3 Milyar TL Destek

HalkBank, Türkiye’deki tüm kadın girişimciler ile girişimci adayları, kadın kooperatifleri, yerel iş insanları ve gençlerle bir araya geldiği Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın yeni durağı Erzurum’du. 

Birebir katılamayanlar için, Halkbank’ın dijital platformu üzerinden de canlı olarak yayınlanan etkinlikte, Genç Girişimci Destek Paketi’nden faydalanan girişimci kadınlara üretkenliklerini desteklemek amacıyla verilecek olan kredileri, sembolik olarak takdim edildi.

Halkbank Üreten Kadınlar Erzurum Buluşması’nda, ayrıca “Marka Kooperatifler” ve “İlham Veren Kadınlar” oturumları da düzenlendi. A Haber sunucusu Şafak Tükle’nin moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Marka Kooperatifler” panelinde, başarılı kadın kooperatiflerinin temsilcileri deneyimlerini ve başarı hikayelerini dinleyicilere aktardı.

İşletme Kooperatifi Kurucu Başkanı İpek Merve Coşkun ve İspir Hanımeli Kadın Girişimi Üretim, Palandöken İnovasyon Kadın Girişimciler Üretim İşletme Kooperatifi Başkanı Işılay Çakır, Erzincan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Kübra Akbina da panelin konuşmacıları arasında yer aldı.

Sunucu Zeynep Türkoğlu moderatörlüğünde düzenlenen “İlham Veren Kadınlar” paneline ise; Tasarımcı Dilek Hanif, Güzide Bakım Merkezi Kurucusu Emine Kahveci ve Tourist Turizm Otelcilik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Seda Tamer Öztürk konuşmacı olarak bulundu.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Türkiye’nin girişimci kadınlara, her iş insanı gibi kadın girişimcilerin de işlerinde başarılı olabilmek için finansal desteğe ihtiyacı olduğunun bilinciyle hareket etmekteyiz. Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi’ni bugüne kadar Türkiye genelinde 136 binin üzerinde kadın girişimciye ulaştırdık. Tüm bu işlemler sonucunda 16,3 milyar TL’yi yeni girişimler için kredi olarak kullandırdık. Bu çalışmaların ülkemizin geleceğine değer katacak girişimler olduğuna her zaman inandık.’ ifadelerini kullandı.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER