Girişimde Kadın Gücü Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

TÜRKONFED ile Türkiye İş Bankası iş birliği ve UN Women desteğiyle hayata geçirilen “Girişimde Kadın Gücü” projesinin tanıtım toplantısı İstanbul’da İş Kuleleri'nde yapılan basın toplantısı ile tanıtıldı. Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) yürütücülüğünde ilerleyen, girişimci kadınların kapasitelerinin gelişmesinin ve iletişim ağlarının güçlenmesinin hedeflendiği projede girişimci olmayı isteyen kadınlara eğitim desteği verilecek. Sektör fark etmeksizin tüm eğitimlerin çevrimiçi ve yüz yüze verileceği Girişimci Kadınlar Projesinde
eğitimler, “toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığı” ve “teknik kapasiteyi geliştirme” olmak üzere iki ana başlıktan oluşuyor. Teknik kapasiteyi geliştirme başlığında; dijitalleşme, bütçe yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, markalaşma gibi konuları yer alıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığı başlığında ise UN Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi’nin Women’s Entrepreneurship Accelerator (WEA) girişimi kapsamında sağladığı teknik destekle hazırlanan ‘Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı tedarik’ konusu ele alınıyor.

Projede yüz yüze eğitimlere, Haziran ayı sonu itibariyle İstanbul’da başlanacak. Yılsonuna kadar eğitimler 8 farklı şehirde de düzenlenecek. Eğitimlerde başarı gösteren 50 girişimci kadın adayına 6-9 ay mentorluk desteği sağlanacak. Proje kapsamında ayrıca 10 girişimci kadına da İş Bankası ve iştiraklarından çeşitli avantajlar sağlanacak, 3 girişimci kadına ise Silikon Vadisi’ni ziyaret etme imkânı sunulacak.

#girişimdekadıngücü #türkonfed #türkşyeişbankası #unwomen

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER