Genç liderler kampta buluştu

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Çankaya Şubesi tarafından 2016 yılından bu yana düzenlenen Camp&Learn’23 programı bu yıl 14-16 Temmuz tarihleri arasında Çankırı Bülbül Pınarı Mesire Alanı’nda gerçekleştirildi. İş dünyasından birçok yönetici ve katılımcı, konfor alanından çıkarak kendi liderlik beceri ve yeteneklerini eğlenerek keşfetti.

Kamu ve özel sektörden 50 kişinin katıldığı Camp&Learn’23 programında, katılımcılar aynı zamanda iş ağlarını geliştirme fırsatında buldu. Liderlik tipleri, takım içi yönetim ve uyumlarını geliştirdikleri oyunlarda alınan geri bildirimlerle verimlilik artırıldı. Ekip olmanın önemi ve değeri keşfedildi.

Takım dinamiklerinin kilidini açmak ve enerjiyi açığa çıkarmakla yaratıcılık, esneklik; yönetici ve liderlik performansının artırılmasıyla karar verme ve problem çözme yetenekleri, yaratıcılık, sezgi ve esneklik becerilerinin artırılması doğrultusunda hazırlanan programda, 7 farklı outdoor oyunu gerçekleştiren JCI Çankaya eğitmenleri; oryantiring,  sözsüz iletişim, delege etmek, sorgulamak/sorgulatmak, kendini ifade etme becerisi, planlama ile yönetici performansı ve liderlik becerileri odak noktalarına değindiler.

Program sonunda yapılan değerlendirme toplantısında, katılımcıların kendilerinde fark ettikleri olumlu ve olumsuz geri bildirimler alındı. Genel değerlendirme konuşmasını gerçekleştiren JCI Global 2022 Dünya Başkan Yardımcısı Altuğ Türkdalı, oryantiring ile kişilerin kendilerini güvende hissettikleri alanlarda rehavete kapılmasının başarısızlığı peşinden getirdiğini, bu tarz durumlarda dinlenmeyi seçmek gerektiğini ve gelişmenin doğrusal eğri olmadığını belirtti.

Kapanış konuşmasında JCI Çankaya 2023 Başkanı Hazal Betül Yılmaz ise herkesin liderlik yolculuğunun bambaşka olduğunu, lider olmak için ekip çalışmasıyla ortak düşüncede buluşarak başarılı olunacağını söyledi.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER