Gebze’li Kadınlar ‘Kadın İnsan’ Tiyatro Oyunu İle Buluştu

Bilimsel Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Üretim Kooperatifi’nin düzenlediğin “Kadın İnsan” adlı tiyatro oyunu Gebze’de kadınlarla buluştu.

Gebzeli kadınlar oyunu, CHP Kadın Kolları’nın desteğiyle Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde 25 Kasım etkinlikleri kapsamında izleme fırsatı buldu.

Oyundan önce açılış konuşmasını Gebze Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan yaptı. 

Erdoğan, 25 Kasım için bir araya geldiklerini belirterek, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nünde, Gebze’ de alanlardaydık. ‘İLO 190 Onaylansın’ , ‘İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz’ dedik. İran’da başlayan Mahsa Amini ile sembolleşen kadınların özgürlük ve laiklik mücadelesi bizim de mücadelemizdir” diye konuştu.

Yönetmenliğini Abbas Kırçıl’ın, müziklerini Gökhan Bütün, Burak İşlek, M. Zeki Dursun’un, dans koreografisini Nira Naz Kavaklı’nın yaptığı, “Kadın İnsan” oyununu, Oyuncu Derya Ağdaş tarafından sahnelendi. Oyuna farklı işyerlerinden, mahallelerden çok sayıda kadın ilgi gösterdi.

Gebze Eğitim Sen, Emek Partisi, Sol Parti, TİP, TKP, Ardahan Çamlıçatak Köyü Derneği üyesi kadınlar, Gebze Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, ADD Gebze Şubesi, CHP Darıca İlçe ve Çayırova İlçe  yönetimi ve üyeleri, CHP Gebze İlçe  yönetimi ve üyeleri, Gebze  Ekmek ve Gül okuru kadınlar, Birleşik Metal Gebze Kadın Komisyonu ve Gebze 1 Nol’u Şube’ye bağlı işyerlerinden kadınlar katıldı.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER