Forbes’te 2 Türk Kadın

Dünyanın önde gelen ekonomi dergilerinden Forbes, “50 Over 50” listesini yayınladı. Listede, Gülden Türktan ve Gamze Cizreli, EMEA Bölgesi’nden (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) başarılı kadınların arasında yer aldı.

Gülden Türktan ve Gamze Cizreli, dünyaca ünlü derginin iş dünyası, siyaset, sivil toplum ve bilim gibi alanlardan seçtiği dünya genelinde 50 kadın arasında 2 Türk isim olarak yer aldı.

Başarılı kadınların isimlerinin yanında kariyerlerini de paylaşan Forbes, Gamze Cizreli ve Gülden Türktan hakkında şunları yazdı;

Gamze Cizreli 

“Türkiye’nin önde gelen restoran girişimcilerinden biri olan Cizreli, Türkiye’de 12, Dubai’de 3 şehirde 69 restoran işleten ve Suudi Arabistan, Almanya, Irak, Azerbaycan, Kazakistan ve Kuveyt’te de faaliyet gösteren BigChefs’i yönetmektedir. Cizreli daha önce kahve dükkanı işletmesi Cafemiz, pastane ve fırıncılık girişimi Kuki House ve Uzak Doğu mutfağı girişimi Quick China gibi çeşitli gıda konaklama işletmelerini yönetti. 2005’te boşandı ve her şeye yeniden başladı. Banka kredisi alarak 2007 yılında BigChefs Cafe & Brasserie’yi kurdu ve bugün işletme 3.500’den fazla çalışanı istihdam ediyor. Instagram’da 130.000’den fazla takipçisi olan Cirelli, Kagider, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği ve Türkiye Restoran ve Eğlence Derneği’nin yönetim kurullarında yer almaktadır.”

Gülden Türktan

“Gülden Türktan, tüm G20 ülkeleri için ekonomik büyümeyi ve cinsiyet kapsayıcı iş dünyasını desteklemeyi görev edinmiştir. G20’nin kadın odaklı sosyal yardım grubu W20 (Kadın 20)’nin kurucu başkanı olan Türktan, kadınlar ve düzenlemelerle ilgili kamu politikası konularında düzenli olarak konuşmalar yapıyor. İstanbul merkezli politika lideri, işyerinde kadınlar için bir fırsat eşitliği programı olan FEM’in oluşturulmasına da liderlik etmiştir.”

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER