Filiz Saraç İstanbul Barosu’nun Yeni Başkanı Seçildi

Filiz Saraç, kendisi ile birlikte 9 adayın yarıştığı İstanbul Barosu başkanlık seçimlerinin galibi oldu. Saraç, seçimde 7 bin 101 oy ile 144 yıllık İstanbul Barosu’nun ilk kadın başkanı oldu.

Dünyanın en büyük barosu olarak belirtilen İstanbul Barosu’nun Başkanı olarak seçilen Saraç, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından konuyla ilgili; “Bana bu onuru yaşatan bütün meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. İstanbul Barosu, 144 yıllık tarihiyle hak mücadelesinin simgesidir. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına girerken, 144 yıllık baromuzun ilk kadın başkanı olmanın onuru yaşatan İstanbul Baromuza teşekkür ediyorum. Atatürk ve Cumhuriyetin kazanımları sayesinde bugün bu onuru yaşıyorum. Huzurunda saygıyla eğiliyorum” ifadelerini kullandı.

Sonuçlarının açıklanmasının ardından salonda seçmen avukatlar tarafından “İlk kadın başkan Filiz Başkan”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Hak, hukuk, adalet” sloganları atıldı.

Saraç’ı Birçok Siyasetçi Tebrik Etti 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: ‘’İstanbul Barosu seçimlerinde, İstanbul barosuna ilk kez bir kadın baro başkanı seçilmesinden dolayı büyük mutluluk duydum. İstanbul Barosu’nun ilk kadın başkanı seçilen Filiz Saraç’ı yürekten kutluyorum. Bu ülkeye adaleti hep beraber getireceğiz.’’ dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: ‘’144 yıl sonra İstanbul Barosu’nun ilk kadın başkanı olarak seçilen Avukat Filiz Saraç’ı yürekten kutluyor, Hukukun üstün olduğu adil yarınlar için yürüteceği mücadelede başarılar diliyorum. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılı, kadınların omuzlarında yükselecek!’’ dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce:’’ İstanbul Barosu Başkanı seçilen ve baro tarihindeki ilk kadın başkan olan Av. Filiz Saraç’ı tebrik ediyorum. Hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve adaletin sağlanması mücadelesinde başarılar diliyorum.’’ Dedi.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER