Fikirleri ürünlere dönüştüren Triber Shop yatırım turuna çıktı

İçerik üreticileri, influencer’lar, tasarımcılar ya da kendi markasıyla e-ticarete girmek isteyen kullanıcıların fikirlerini ürünlerine dönüştüren Triber Shop, paya dayalı kitle fonlama turuna çıktı. Kullanıcıların ürünlerini tasarlayabilmelerini, mağazalarını oluşturabilmelerini ve pazaryerlerine entegre olabilmelerini sağlayan uçtan uça bir teknoloji platformu olan Triber, 2.8 milyon fon talebiyle çıktığı yatırım turunda şirket paylarının yüzde 10’unu yatırımcılarına arz ediyor.

2030’a kadar yüzde 26.1’lik büyüme hedefi

2030’a kadar global çapta yüzde 26.1’lik bileşik yıllık büyüme oranı beklenen print on demand pazarında faaliyet gösteren girişim şirketi, Türkiye’nin sahip olduğu üretim gücünü, pazarın entegrasyon teknolojileri ile birleştirerek global oyuncular arasına girmeyi hedefliyor. Girişim şirketi, bilançosunda sermaye yedekleri kaleminde bulunan toplam 767 bin 864 TL’yi 7 Ekim’e kadar devam edecek yatırım turu sonunda topladığı fon ile birlikte 65 bin TL’lik mevcut sermayesine ekleyecek.

Yatırımcılara bedelsiz pay sunulacak

Yatırım turuna bugün başlayan Triber, 10 iş günü içerisinde EFT veya kredi kartıyla yapılan yatırımlarda yatırımcılara yüzde 30 fazladan pay vereceğini duyurdu. Triber, fonbulucu platformundaki yatırım turunda yatırım yapan yeni ortaklarına 1 yıl boyunca gerçekleştirecekleri ilk alışverişlerinde geçerli yüzde 10 indirim tanımlayacak.

‘Triber’da ürünler talep edildikçe üretilir’

Hizmetleri ve elde edilecek fonun kullanım alanları hakkında bilgi veren Triber CEO’su Bilge Sarıgöllü şunları söyledi: “Print on demand pazarında faaliyet gösteren Triber’i insanların fikirlerini markalara ve ürünlere dönüştürmelerine yardımcı olan uçtan uca sipariş karşılama hizmeti olarak tanımlayabiliriz. Triber kullanıcıları gelişmiş bir yazılım üzerinden kendi e-ticaret markalarını sıfır sermaye ve tek tıkla oluşturabilir, ürünlerini tasarım panelimiz aracılığıyla tasarlayarak mağazalarına ekleyebilir, kategoriler açabilir, ürün listeleri oluşturabilir ve özelleştirilmiş renkler kullanarak mağazalarını kişiselleştirebilirler. Print on demand teknolojisinin doğası gereği Triber’da ürünler yalnızca talep edildikçe üretilir ve bu sayede ölü stok problemi ortaya çıkmaz. E-ticaret altyapısı, üretim, stok yönetimi, kargolama ve müşteri hizmetleri gibi süreçleri de yöneten Triber, öncelikli olarak içerik üreticileri, influencer’lar, tasarımcılar ve e-ticaret girişimcileri tarafından tercih edilse de yaratıcı bir fikri olan ya da sadece e-ticaretle gelir elde etmek isteyen kullanıcılar tarafından da rağbet görüyor.

‘Elde edeceğimiz fonla hacmimizi artıracağız’

Global pazardaki rakiplerine oranla daha düşük maliyetle, yüksek kalitede ve kapsamı geniş hizmet anlayışıyla da son derece avantajlı bir konumda. Lansman sonrası ilk 1 yıl içinde pazarda kendine yer bularak hızlı bir şekilde büyümeyi başarmış olup artan e-ticaret penetrasyonunun da etkisiyle birlikte kullanıcılarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri uçtan uca sağlama noktasında eksiklerimizi giderdik. Biliyoruz ki bu hizmete ihtiyaç duyan fakat Triber’dan haberi olmayan binlerce insan var. Yatırım turuyla elde edeceğimiz fonun bir kısmını pazarlama alanında kullanarak hacmimizi artıracağız. Mevcut e-ticaret entegrasyonlarımıza yenilerini ekleyerek entegre sistemlerimizi genişleteceğiz. Operasyon alanında iyileştirmeler sağlayacak ve hacim olarak yeterli olan üretim alanımızda, mükemmel standartları yakalamak için bant oluşturacağız.”

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER