Ezgi Keskin Haccak’tan Dünya Çapında Bir Başarı

122 ülkeden 41.283 koşucunun katılımıyla gerçekleşen 46. Berlin Maratonu’nda, Akçansa Satın Alma Yöneticisi Ezgi Keskin Haccak ülkemizi temsil etti.  Haccak, kadın koşucular arasında verdiği mücadeleyi 326. sırayı ile tamamlayarak önemli bir başarıya imza attı. 

Haccak, elde ettiği bu başarılı derece ile maratona Türkiye’den katılan kadınlar arasında en iyi dereceyi (3:09:36) elde ederek milli koşucular arasında önemli bir yer edindi.

48 yıldır düzenlenen Berlin Maratonu’nda ülkemizi temsil eden Ezgi Keskin Haccak, 42 km mesafedeki maratonu, kendi yaş grubunda 89, kadın koşucular arasında ise 326. sırada tamamlayarak 10 binin üstünde kadın koşucunun katıldığı yarışta başarılı bir sonuç elde aldı.

Haccak, bu başarıyla ilgili düşüncelerini sosyal medya hesabından yaptığı şu mesaj ile duyurdu; ‘’ Akçansa ve değerli yöneticilerim başta olmak üzere destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Nice başarıları birlikte kucaklamak dileğiyle.’’

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği eğitimi alan Haccak, yüksek lisans eğitimini yine İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Isı Sıvısı Programcılığı alanında tamamlamıştır. Haccak, şu anda Akçansa şirketinde Satın Alma Yöneticiliği yapmakta.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER