Evren Diker Shell & Turcas Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcısı Oldu

Evren Diker, Türkiye’nin önde gelen akaryakıt ve enerji şirketlerinden biri olan Shell & Turcas’da Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. 1 Kasım 2022 tarihi itibari ile yeni görevine başlayacak olan Diker, bu göreviyle birlikte Shell Perakende Yönetim Ekibi ve Shell & Turcas İcra Kurulu’nun üyesi olarak şirketin hedeflerinin gerçekleşmesi konusunda liderlik edecek.  

Yaklaşık 22 yıllık Shell kariyeri boyunca birçok başarıya imza atmış olan Diker, şirket tarihinde bu göreve atanan ilk kadın olmuş oldu. 

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Diker, yüksek lisans eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi İşletme anabilim dalı üzerine yapmıştır. Profesyonel kariyer hayatına ilk adımı 2001 yılında Shell’de atan Diker, burada satış ve operasyon alanlarında birçok farklı görevler üstlenmiştir. Diker, Shell’deki yaklaşık 22 yıllık kariyeri boyunca sırasıyla; Ticari Filo Hesap Yöneticisi, Marmara Bölge Müdürü, Ticari Filo Anahtar Hesap Yöneticisi, Satış Destek Yöneticisi, MED Cluster Satış Destek Yöneticisi, Avrupa ve Afrika ve Orta Doğu Bölgesel Lisanslı Pazar Yöneticisi ve Ticari Yakıtlar Satış Direktörü olarak görev almıştır. 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER