Esti Pekdemir Demirören Medya’nın Yeni CMO’su Oldu

Esti Pekdemir, Demirören Medya Pazarlama ve İletişim Grup Başkanı (CMO) olarak atandı.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlayan Pekdemir, İngiltere’deki Portsmouth Üniversitesi’nde reklamın etkinliği üzerine yüksek lisans yapmıştır. Kariyer hayatına ilk adımı yine İngiltere’de bulunan Graduate Appointments şirketinde Satış-Pazarlama ekibinde atmıştır. Burada geçirdiği 1 yıl sonrasında Pegmon’a hesap yöneticisi olarak transfer olan Pekdemir, buradan geçirdiği 2 yıl sonrasında Pelmark Internatıonal’a lisans yöneticisi olarak geçiş yapmıştır. İngiltere’de geçirdiği 11 yıl sonrasında İstanbul’a dönen Pekdemir, döner dönmez Saatchi & Saatchi’de Müşteri İlişkileri bölümünde hesap yöneticisi olarak başlamıştır. Burada yaklaşık 2,5 yıl görev aldıktan sonra Havas Gruop’a transfer olan Pekdemir, Senior Hesap Yöneticisi olarak görev almıştır. Ardından The Walt Disney Company Türkiye’de Disney Channel’ın kuruluşunda rol alarak, 3,5 yıl boyunca kanalın tüm pazarlamasından sorumlu olmuştur. Daha sonraki dönemde WarnerMedia’da, önce Türkiye ardından Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Yunanistan’ı da içine alan bölgenin Pazarlama, İletişim ve Dijital Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. 

Pekdemir, kariyerine Demirören Medya grubu altındaki tüm markaların Pazarlama ve İletişim Grup başkanı (CMO) olarak devam edecek.

Şirketten yapılan açıklamada, “Esti Pekdemir’in, global şirket ve ajanslarda edindiği çok yönlü bakış açısı kurumumuza büyük katkı sağlayacaktır.  Dijital pazarlama ve kurumsal iletişim çalışmalarımıza vizyon katacağını düşündüğümüz Pekdemir’in aramıza katılmasından mutluluk duyuyoruz ” ifadeleri kullanıldı.

 

  

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER