Esra Bezircioğlu KAGİDER’in Yeni Başkanı 

Esra Bezircioğlu, girişimcilik yoluyla kadının güçlenmesini amaçlayan bir sivil toplum kuruluşu olan KAGİDER’in 2023-2025 döneminde başkanlık edecek isim oldu. Bezircioğlu’nun bu görevinde yardımcılığını üstlenen isimler ise Şila Gök ve Güzin İlker oldu.

KAGİDER’in yeni dönem yönetim kurulunda yer alacak olan diğer isimler ise şu şekilde; Kıvılcım Pınar Kocabıyık, Senur Akın Biçer, Dilara Koçak, Gülin Yücel, Neşecan Çekici ve Ahu Bade Özkan.

Manolya Tanla, Sevginar Baştekin, Beylem Leblebici Birsen, Seda Yekeler, Özlem Demirci Duyarlar, Beyza Beyzade Berkol, Selen Erdeniz Kahraman ve Zeynep Yağmur ise Derneğin yedek üyeleri arasında yer aldı.

KAGİDER’in yeni başkanı Esra Bezircioğlu, önceki iki dönem Başkanı Emine Erdem’e teşekkürlerini sunarak, konuşmasına şu sözlerle devam etti; “13 yıldır üyesi olduğum, son 8 yıldır da yönetim kurullarında aktif görev aldığım KAGİDER’in yeni dönemde başkanlığına seçildiğim için çok mutluyum. Öncelikle beni bu göreve layık gören KAGİDER üyelerine çok teşekkür ederim. Son iki dönemde KAGİDER’in başkanlığını başarılı bir şekilde yürütmüş, özellikle ülkemizin ve dünyamızın birçok zorluk yaşadığı son süreçte birbirinden başarılı projelere imza atmış Emine Erdem’den aldığım bu bayrağı daha ileriye taşımak için yeni yönetim kurulumuzun mesaisi ve tüm üyelerimizin katılımcı desteklerini harmanlayıp hepimiz çok çalışacağız. KAGİDER’in 21’inci yılında yeni vizyonunun temel sütunlarını ‘kadın’, ‘toplum’, ‘dünya’ ve ‘gelecek’ olarak belirlemiştik. Ayrıca gelecek 20 yıl gündemimizde ‘yeşil iş’ başlığı da önemli bir yere sahip olacak. Amacımız kadının üreterek, varlığını özgürce ortaya koyarak tüm karar süreçlerinde etkin rol aldığı bir dünya yaratmak. Geleceği sürdürülebilir kılacak bir ekosistemin öncülüğünü yapmayı hedefliyoruz.

Öte yandan, ekonomik ölçekte üç büyükşehrimizde yaşayan kadınlar, diğer illerimizdeki kadınlara oranla nispeten daha şanslılar. Bu farkındalıkla, özellikle ilk üç büyük şehrimizin dışında yaşayan gençler ve kadın girişimcilerin geleceğe dair beklentilerini dinleyerek bu bölgelerde daha yakın temaslarda bulunacağız. Derneğimizin tüm manifestoları, konjonktürel gelişimler ve anlık gereklilikler, çalışmalarımızda bize yön verecek temel unsurlardır. Biz bu yaklaşım öğelerini sürekli bir arada tutmak durumundayız ve bizleri genel ilkelerimize sadık ve güncel tutacak bu yaklaşım, aynı zamanda sesimizi duyurmak adına her mecraya ulaşmamız için yolumuzu da aydınlatıyor olacak. Yeni dönemin hepimize iyi gelmesini diliyorum.”

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER