Emel Sayınataç Boyner’in Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Oldu

Boyner’den yapılan açıklamaya göre, Emel Sayınataç, denetim, bankacılık, perakende sektörlerinde yönetim deneyimi ile Boyner Büyük Mağazacılık bünyesinde Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde tamamlayan Sayınataç, lisans eğitiminin ardından University of Reading’de Risk Yönetimi programını tamamlamıştır. Aynı zamanda The Institude of Internal Auditors’tan Uluslararası İç Denetçi (CIA) lisansını da alan Sayınataç, profesyonel kariyer yaşamına 1993 yılında Price Waterhouse Coopers’ta Denetim Uzmanı olarak başlamıştır. Buradaki görevinden sonra sırasıyla, Finans Yatırım ve Egebank’ta Bütçe ve Raporlama Müdürü, TAIB Yatırım Bank’ta İç Denetim Müdürü olarak görev almıştır.

Sayınataç, 2005 yılından 2017 yılına kadar Sabancı Grubu’na ait TeknoSA’da Finans Müdürlüğü ve KlikSA’da Finans Direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir. 2017 yılında Altınbaş Grubu’na katılan Sayınataç, Alpet’te Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerine devam etmiştir.

Sayınataç, kariyerine Temmuz 2022 itibarıyla Boyner Büyük Mağazacılık bünyesinde Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edecek.

Toplumsal cinsiyet eşitliği kapsamında yaptığı çalışmalarla kadınların çalışma hayatında daha aktif rol almalarını destekleyen Boyner’de bu atamayla kadın genel müdür yardımcısı oranı yüzde 60’a ulaşmış oldu.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER