Emel Mashaki Ceyhan Novo Nordisk’in Global Organizasyonunda Yer Alacak

Dünya pazarında oldukça başarılı olan Danimarka kökenli ilaç şirketi Novo Nordisk, global organizasyonunu Türk isme emanet etti. 

Emel Mashaki Ceyhan, daha önce şirketin İstanbul’daki Ortadoğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesi Klinik, Medikal, Ruhsatlandırma ve Kalite Kıdemli Direktörü olarak yürüttüğü görevinden, Danimarka’ya Semaglutid Ruhsatlandırma Global Başkan Yardımcılığına atandı.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde 2002 yılında tamamlayan Emel Mashaki Ceyhan, yüksek lisans eğitimini ise eş zamanlı olarak, Marmara Üniversite’si Farmakoloji / Klinik Eczacılık alanında ve Yeditepe Üniversite’si İşletme ve Sağlık Yönetimi alanında tamamlamıştır.

Ceyhan, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi İşletme ve Stratejik Yönetim Doktora programına devam etmiş ve 2017 yılında Cardiff Üniversitesi’nde doktorasını bitirmiştir.

Profesyonel kariyer hayatına HEXAL’de ruhsatlandırma, araştırma, geliştirme biriminde başlayan Ceyhan, buradan Bristol-Myers Squibb şirketinde Farmakovijilans Ülke Müdürü olarak 4 yıl boyunca görev almıştır. Ceyhan, 2003 – 2006 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde Klinik Eczacılık alanında Öğretim Görevlisi olarak görev almıştır. 

2010 – 2015 yılları arasında Ceyhan, Novo Nordisk’e transfer olmuş ve burada Yakın Doğu Bölge Ofisi’nde Bölgesel Ruhsatlandırma Müdürlüğü ve NovoNordisk Danimarka’da ki Merkezinde Klinik Geliştirme & Ruhsatlandırma Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir.

2015 yılında ise Alexion’a Farmasötik ve Ruhsatlandırma Direktörü olarak transfer olan Ceyhan, burada ruhsatlandırma, pazar erişim, farmakovijilans, kalite gibi farklı bölümlerde liderlik etmiştir.   

Burada geçirdiği yaklaşık 3,5 yıldan sonra Tekada’ya Kalite Müdürü olarak geçiş yapan Ceyhan, burada yalnızca 7 ay kadar emek vermiş ve hemen ardından Yeditepe Üniversitesi’nde tekrar Profesör olarak geri dönmüştür.

Ceyhan kariyer yaşamına Novo Nordisk’in Ruhsatlandırma Global Başkan Yardımcısı olarak devam edecek.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER