Emekli olunca yaşanabilecek en iyi 3 şehir belirlendi

Türkiye’de emekli olmak birçok insanın hayali. İş hayatının yorgunluğundan kurtulup emeklilik yıllarını keyifle geçirmek isteyenler için Türkiye’de birçok şehir seçeneği bulunuyor. İndigo dergisi, emekli olunca yaşanabilecek 3 şehirle ilgili detayları paylaştı.

ANTALYA

Antalya, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri. Hem denizi hem de doğal güzellikleriyle emeklilerin tercih ettiği bir şehir. Antalya’da yaşamak, hem sağlık açısından hem de sosyal aktiviteler açısından avantajlı. Ayrıca Antalya’da yaşam maliyeti de diğer şehirlere göre uygun.

Antalya, Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri. 2022 sonu itibarıyla il nüfusu 2 milyon 688 bin 4’tür. Türkiye’de ‘Turizmin başkenti’ olarak nitelendirilir. Özellikle yaz aylarında turist sayısı artar. Şehrin yüzölçümü 20 bin 177 kilometrekaredir. İlde metre kareye 130 kişi düşüyor.

İZMİR

İzmir, Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş şehirlerinden biri. Hem tarihi dokusu hem de deniziyle emeklilerin tercih ettiği bir şehir. İzmir’de yaşamak, hem kültürel açıdan hem de sosyal aktiviteler açısından oldukça avantajlı.

İzmir, Türkiye’de Ege Bölgesi’nde yer alan şehirlerden biri. Ülkenin nüfus bakımından en kalabalık üçüncü şehri. Ekonomik, tarihi ve sosyokültürel açıdan önde gelen şehirlerden biridir. Nüfusu 2022 itibarıyla 4 milyon 462 bin 56 kişidir. Yüzölçümü bakımından ülkenin yirmi üçüncü büyük ilidir.

MUĞLA

Muğla, Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden biri. Hem denizi hem de doğal güzellikleriyle emeklilerin tercih ettiği bir şehir. Muğla’da yaşamak, hem sağlık açısından hem de sosyal aktiviteler açısından avantajlı.

Muğla, Türkiye’nin en kalabalık 24’üncü şehridir. 2020 itibarıyla 1 milyon 21 bin 773 nüfusa sahiptir. Ege Bölgesi’nde, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris, Milas, Datça ve Bodrum gibi tatil yöreleriyle ünlü bir yerleşim yeridir.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER