Efeler’de Kadınlar Patron Koltuğunda 

Sadece kadınların istihdam edildiği, enginardan şevketibostana kadar ilçenin çeşitli tarım ürünlerinin işlendiği Yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası açıldı.

“Marka Kent Efeler” vizyonuyla yola çıkan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, eğitimden spora, sanattan sosyal çalışmalara kadar birçok alanda Aydın Efeler halkının hayatına dokunan projelere imza atıyor. Kadın istihdamı için fabrikalar açarak boş tarlalara ekim yapmalarını sağladı. Başkan Atay, kadınlara işlerinin patronu olması için çağrı yaptı. 

2021 yılında 15 açılış gerçekleştiren Atay, 2022 yılında ilçeye kazandırdığı 19 merkezin kurdelesini kesip onlarca kültür sanat etkinliğine de imza atarak “Hiç kimse Efeler halkına hizmet etmemi engelleyemez” dedi.

Yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda Daha Çok Kadınlar Çalışıyor

Başkan Atay, ‘Efeler enginarları ile ünlü bir ilçemiz. Ama bu enginarların konservesi hiç yapılmıyordu. 6 dönüm alana enginar işledik. Şevketibostan ve enginarı konserve haline getirdik. Fabrikada çalışanların tamamı kadınlar. Kadınlar özgürleşsin ve ekonomik bağımsızlığına kavuşsun istiyoruz. Kadın varsa aile vardır. Kadınları mutlu ederseniz çocukları ve aileyi mutlu edersiniz. Kadınların daha iyi yöneteceğine inanıyoruz. Bu fabrika artık yetmiyor. Organik gıda fabrikası açacağız. Sadece organik gıdalar yetişecek. Bizim en büyük şansımız verimli topraklarımızın olması. Dünyaya satma şansımız var. Çocuklarımızın yiyeceklerini kaliteli hale getirerek anlaştığımız okullara organik gıdalardan vereceğiz.’ dedi.

Kadınlar Atılım Yapmalı

“İlçemizde boş tarla bırakmayacağız” diye, kadınlara çağrı yaparak kendi işlerini kurmalarına teşvik eden Atay,  “Boş tarla bırakmayacağız, sizi patron yapacağım” dedim. Özellikle kadınlara “Bir tarla sahibiyle anlaşın size her türlü destek benden” dedim. “Tohumu, traktörü, yakıtı ve tarım ilaçlarını ben vereceğim. Ve ürünleri de satın alacağım” diyerek çağrı yaptım. Ama sadece bir kadın “Ben varım” dedi. Bu yıl bütün köyleri dolaşarak kadınlara çağrı yapıp cesaretli olmaları konusunda destek olacağım. Köylülerin, alışkanlıklarını ve üretim modellerini değiştirmeleri için cesaret veriyoruz. Kısacası, cesur, patron kadınları arıyoruz ve bir adım atmalarını bekliyoruz.’’ dedi.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER