Didem Kulğı Karakaya Wellpoint’in Yeni CEO’su Oldu

Wellpoint Şirketler Grubu’nda 2021 yılından bu yana Satış ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Didem Kulğı Karakaya, Haziran ayı itibarıyla grup şirketlerine CEO olarak atandı.

Şirketin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Turgay, yapılan atamayla ilgili, “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bu değişim, şirketler grubumuzun kurumsal yapılanma süreçlerinin tamamlanması için çok önemli bir adım. Bu dönüşüm sürecine Didem Kulğı Karakaya’nın liderlik edecek olmasından dolayı son derece mutluyum. Kendisine inancım tam” dedi. Didem Kulğı Karakaya ise, “Şirketimizi yeni dönem hedeflerine hızla ve ve emin adımlarla taşımak için beş yıllık stratejik iş planlarımızın ışığında tüm çalışma arkadaşlarımla bütün gücümüzü ortaya koyacağız”  ifadelerini kullandı.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Didem Kulğı Karakaya, Koç Üniversitesi’nde Executive MBA yaparak, Georgetown Üniversitesi McDonough School of Business Executive Education’da Uluslararası İşletme Programı’nı tamamladı. 18 yıllık kariyer hayatı boyunca Garanti Bankası, Avon, Estee Lauder, Bioderma, Reckitt Benckiser ve Ales Groupe’ta (Lierac&Phyto&Jowae) Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. 2021 yılı itibarıyla Wellpoint Şirketler Grubu’nda Satış ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Karakaya, 13 Haziran 2022 itibarıyla şirketler grubundaki görevine CEO olarak devam edecek.

Didem Kulğı Karakaya, aynı zamanda International Coaching Federation’dan (ICF) akredite profesyonel Erickson ekolü koçudur.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER