Didem Aras Koçaslanlar Motorlu Araçlar’a Genel Müdür Olarak Atandı

Didem Aras, Koçaslanlar Holding grup şirketlerinden olan, Renault ve Dacia markalarının yetkili bayisi Koçaslanlar Motorlu Araçlar’a Genel Müdür olarak atandı.

Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayan Aras, ilk yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. İkinci yüksek lisansını da Çukurova Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon MBA olarak devam ettirmiştir. Kariyer hayatına ilk olarak MedyaPark’ta Genel Yayın Müdürü olarak başlamış buradaki 2 yıllık görevinin ardından ARTE GIOIA’da 3 yıl boyunca Pazarlama ve İletişim Müdürü görevini üstlenmiştir. Medya sektöründen sağlık sektörüne ilk adımı Medical Park Hastaneler Grubu’nda Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak atmış buradaki 1 yıllık emeğinin ardından Medicana Sağlık Grubuna Kurumsal İletişim Müdürü olarak transfer olmuştur. 2021 yılında Koçaslanlar Holding Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü olarak geçiş yapan Aras kariyerine aynı şirkette Genel Müdür olarak devam edecek.

“Bir Başarı Varsa Bu Kesinlikle Ekiple Olan, Ekipteki Herkesin Rolünü Doğru Gerçekleştirmesi İle Olandır”

Otomotiv sektöründe kendini bulduğunun altını çizen Didem Aras, “En önemli iş ilkem kesinlikle ‘Disiplin’’dir. Kişinin öncelikle kendi öz disiplini, sonrasında organizasyon içinde sahip olması gereken bir disiplin anlayışı olması gerektiğini düşünüyorum. Yöneteceğim işin öncelik ve stratejilerini benimseyerek iş planını ve zamanı doğru planlayarak sürdürülebilir yönetim anlayışı oluşturmak ve tabi ki bunu etkin bir iletişim ile yapmak; ayrıca duygu ve tutkularımı işe yansıtmak en temel noktalar diyebilirim.” İfadelerinde bulundu.

“Kesinlikle bir başarı varsa bu ekiple olan, ekipteki herkesin rolünü doğru gerçekleştirdiği, yöneticinin lider olduğu organizasyonlarda gerçekleşir. Bir ekipte öncelikle yönetici liderlik özelliklerine sahip, duygusal zekası ve adalet duygusu yüksek birisi olmalıdır. Süreçler şeffaf ve hedefler smart olmalıdır. Yetki ve sorumluluk doğru orantısını da çok değerli bulurum. Herkesin aslında kendi işinin yöneticisi gibi olmasını, sorumluluğunu ve tabi ki ödülünü almasını çok önemserim.” dedi.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER