Derya Özer Sağkan DHL Express’in Avrupa CFO’su Oldu

Lojistik sektörünün lider markalarından bir olan DHL Express Türkiye’nin başarılı CFO’su Derya Özer Sağkan, DHL Express Avrupa CFO’luğuna getirildi. Sağkan, yeni görevine 1 Eylül’de, şirketin Almanya’daki Deutsche Post DHL merkezinde başlayacak.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayan Sağkan, Marmara Üniversitesi Finans ve Muhasebe alanında MBA yapmıştır. 2005 yılından bu yana DHL Express Türkiye finans ekibinde yer alan Sağkan, 2018 yılında şirketin CFO koltuğuna oturmuştu. DHL Express CFO’su Joe Joseph’e doğrudan, Avrupa CEO’su Alberto Nobis’e dolaylı olarak raporlama yapacak olan Sağkan, aynı zamanında DHL Express Avrupa Bölgesi Yönetim Kurulu’nun da üyesi olacak.

DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç, gerçekleştirilen atamayla ilgili “Derya Özer Sağkan’ın başarısı DHL Express Türkiye olarak bizleri çok gururlandırdı ve mutlu etti. Kendisinin yeni görevinde de liderliği ve uzmanlığıyla DHL Express’e önemli katkılar sunacağına eminim” ifadelerini kullandı. 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER