Demir Kadın: Neslican Filmi 27 Ocak’ta Vizyona Giriyor

Yaşamı boyunca verdiği mücadeleyle 3 defa kanseri yenen Kanser Aktivisti Neslican Tay’ın hayat hikâyesi “Demir Kadın: Neslican”, 27 Ocak’ta vizyona giriyor.

İlgililerinin heyecanla beklediği filmin afişi yayınlandı. Verdiği mücadeleyi ülkemizin büyük bir kesimine duyuran ve sempati kazanan Neslican, çok erken yaşta aramızdan ayrılması Türkiye’yi gözyaşına boğmuştu. Tay’ın yaşama tutunma mücadelesi ve daima korumayı başardığı pozitif duruşu filmin ana konusu oldu.

Senaryosunu Nalan Merter Savaş’ın kaleme aldığı, yönetmenliğini Özgür Bakar’ın üstlendiği filmde Neslican Tay’ı Naz Çağla Irmak canlandırıyor.

Filmin kadrosunda Deniz Uğur, Mesut Akusta, Naz Çağla Irmak, Zeynep Elçin, Ahmet Haktan Zavlak, İlker Aksum, Özge Sezince, Şeyma Peçe, Hasan Denizyaran, Cansu Fırıncı, Yurdaer Okur, Meral Çetinkaya, Sedef Şahin, Nisa Sofiya Aksongur yer alıyor.

1998’de Bursa’da dünyaya gelen Tay, liseye kadar olan eğitimini Rize’de tamamladıktan sonra üniversite sınavına 2 hafta kala kanser olduğunu öğrenmiş ve eğitimine ara vermek zorunda kalmıştır. 14 Ağustos 2017’de sosyal medya üzerinden hastalığıyla ilgili gelişmeleri anlatmaya başladıktan 1 yıl sonra Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazanmıştır. Temmuz 2017’de bacağındaki tümörden dolayı bacağını kaybetmiş ve  ‘Ben Bir Bacaktan İbaret Değilim.’ sloganıyla yaptığı TED konuşmasıyla sesini daha fazla insana duyurmuştur. Tay, 20 Eylül 2019’da malign mezenşimal tümör sebebiyle maalesef aramızdan ayrılmıştır. 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER