Demet İkiler iki uluslararası listede

Dünyanın önde gelen, en büyük reklam, halkla ilişkiler ve iletişimin tüm iş kollarını kapsayan yaratıcı dönüşüm şirketi WPP Türkiye Başkanı ve GroupM EMEA CEO‘su Demet İkiler, danışmanlık ve küresel ağ Involve’ın Yöneticiler Listesi’nde ve Yahoo Finans tarafından desteklenen 2022 Güçlendirme Rol Model Listesi’nde yer aldı. İki listede de, iş dünyasında çeşitliliği ve kapsayıcılığı destekleyen çalışmalarıyla öne çıkan dünya liderleri bulunuyor. İkiler de bu isimler arasında yer almaktan onur duyduğunu belirtiyor. Aslında bu başarılar onun için yeni değil; Capital ve Ekonomist dergileri tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” listesinde altı yıldır ilk 10 içinde yer alıyor İkiler. Global liderler arasında “Women to Watch” olarak belirlenen, çalışma ortamında kadınları destekleyen ve cinsiyet eşitliğinde liderliğiyle değişim yaratan 100 rol modelin olduğu Global HERoes Top 100 listesine seçilen iki Türk kadından biri. Birleşmiş Milletler Global Compact Türkiye Başkan Yardımcısı olarak çeşitlilik ve kapsayıcılık konusunda liderlik yapıyor…

İkiler, uzun yıllardır iş dünyasında toplumsal cinsiyet eşitliğinin, çeşitliliğin ve kapsayıcılığın sağlanması için çalışıyor. Bu nedenle sadece iş kariyeriyle yetinmeyip STK çalışmalarına destek veriyor. Birleşmiş Milletler’in iş dünyasında toplumsal cinsiyetin ana akımlaştırılmasının tartışıldığı panellerde konuşmacı oluyor. İkiler ayrıca WPP bünyesinde oluşturulan, tüm WPP işyerlerinin kapsayıcı, çok sesli ve ırkçılık karşıtı olmasını sağlamak, WPP genelinde değişimi yaratmak ve hızlandırmak için hayata geçirilen WPP Kapsayıcılık Konseyi’nin üyeleri arasında yer alıyor.

ÖRNEK LİDERLİK ÖZELLİKLERİ BAŞARI GETİRİYOR

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun İkiler. İş hayatına mezun olur olmaz Ajanstek Reklamcılık’ta medya planlama uzmanı olarak başlıyor. Daha sonra, Güzel Sanatlar/Saaatchi&Saatchi’de media executive ve medya müdürlüğü; 1996’da ZenithMedia’da müşteri direktörlüğü, televizyon departmanı müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı görevlerini üstleniyor. 2000-2011 arasında MindShare Türkiye’nin CEO’su oluyor. 2011’de GroupM’de çalışmaya başlayan İkiler, Mindshare, MediaCom, Wavemaker, Essence, m/Six ve Xaxis’in dahil olduğu GroupM’de dünyanın en büyük bölgelerinden biri olan EMEA’daki (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) 27 ülkenin yönetiminden sorumlu. GroupM’in Global Yönetim Kurulu’nda da hizmet veriyor. GroupM Global CEO’su Christian Juhl, İkiler’e verilen bu sorumluluğun nedenini şu cümlelerle anlatıyordu: “Demet İkiler, CEO olarak GroupM’in Türkiye piyasasında hızla büyümesini sağladı. Kendisinin değişime açıklığı, yeni teknolojilerin ve hizmetlerin yaygınlaştırılmasındaki hızı ve öncü yaklaşımı GroupM’de daha çok görmek istediğimiz, örnek olan liderlik özellikleri. Müşterilerimize, çalışanlarımıza olan bağlılığı ve reklam sektörüne olan tutkusu ile, reklam ve iletişim dünyasını herkes için daha iyi sonuçlar yaratacak hale getiriyor. Hem müşterilerimizin büyüme stratejilerindeki ihtiyaçları hem de ajanslarımızın yeteneklerini çok iyi anlayan bir lider olarak kısa zamanda fark yaratacağına inanıyorum.”

#demetikiler #wpp #groupm

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER