Cisco’dan Gençlere Ve Kadınlara Özel “Dijital Atılım” Projesi

Türkiye’nin geleceğine sosyal sorumluluk projeleri ile yatırım yapan Cisco, bu kez de teknoloji alanında istihdamı teşvik eden, gençlere ve kadınlara yönelik anlamlı bir projeye imza attı.

Cisco, gençlerin ve kadınların, yeni nesil işler için dijital yetkinliklerini geliştirmeyi ve iş hayatına kazandırılmasını hedefleyen “Dijital Atılım” projesini hayata geçirdi. 1700 kişinin katılım sağladığı, 2 ay süren projenin, sonrasında staj imkânı da sunulan eğitimlerde başarılı olan katılımcılar, “Dijital Staj Sertifikası” almaya hak kazanıyor. 

Eğitim Halen Devam Ediyor

Pandeminin de etkisiyle giderek dijitalleşen iş ortamında, dijital yetkinliklerini geliştirmeyi ve iş gücü piyasasına entegrasyonlarını sağlamayı amaçlayan “Dijital Atılım Gençler ve Kadınlar için Yeni Nesil İşer” adlı proje, 26 Ocak-28 Nisan arasında gerçekleştirildi. Projede katılımcılar, eri analistliği, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve siber güvenlik gibi farklı alanlarda beceriler kazanma ya da mevcut becerilerini geliştirme imkânı buldu. Eğitimlerin ardından 42 katılımcı, “Dijital Staj Sertifikası” almaya hak kazandı.  

Dijital Atlım, haziran ayında 101 sınıfta verilen programlama seferberliği ile devam ediyor. Halen devam eden yeni ayağında ise programlama eğitimleri veriliyor. Haziran ayının sonuna kadar devam edecek derslerde, programlama eğitimlerinin yanı sıra sektörden uzmanlarla, liderlik, proje yönetimi, block chain, design thinking, inovasyon gibi başlıklarda deneyim oturumları da düzenlenecek.

‘’Türkiye’nin Geleceğine Yatırım Yapmaya Devam Edeceğiz”

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, “Öncelikle tüm eğitmenlere, Toplum Gönülleri Vakfı ve Technologist Women Platformu başta olmak üzere tüm destekçilerimize katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Gençlerin ve kadınların, dijitalleşen dünyanın gerektirdiği yetkinlikleri kazanması, iş dünyasına entegre olabilmeleri adına büyük önem taşıyor. Onlara yeni ufuklar açacak bu eğitimleri vermekten ötürü çok mutluyuz. Sosyal sorumluluk projelerimizle, geçmişte olduğu gibi bundan böyle de Cisco olarak Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER