Cinsiyet Eşitliği Eğitimi Kırmızı Işık’ta

Türkiye Vodafone Vakfı, kadınların şiddetten korunması amacıyla 8 yıl önce hayata geçirdiği “Kırmızı Işık” aplikasyonunu geliştirip büyütmeye devam ediyor. 

Uygulamaya son olarak “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” temalı eğitim videoları ve Şiddet Farkındalık Testi eklendi. Yeni eklentilerle, kadınların şiddet türleri hakkında farkındalıklarının artırılması amaçlanıyor.

Şiddete maruz kaldıkları anlarda kadınların güvenlik güçlerine ya da yakınlarına kolaylıkla haber verebilmesini sağlayan ve bugüne kadar 371 bin kez indirilen “Kırmızı Işık” uygulamasına, uzmanlar ile birlikte hazırlanan ‘’Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” temalı eğitim videoları ve Şiddet Farkındalık Testi eklendi.

Her biri 1-3 dakika süren eğitim videolarında, kadınlar; “Neden Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”, “Nedir Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”, “Biyolojik Cinsiyet ve Toplumsal Cinsiyet”, “Basmakalıp Yargılar” ve “Ben Ne Yapabilirim?” gibi konularda bilgi sahibi olabiliyor. Şiddet Farkındalık Testi kapsamında ise “Psikolojik Şiddet”, “Fiziksel Şiddet”, “Dijital Şiddet”, “Ekonomik Şiddet” ve “Şiddet Algısı” konularında kadınların bilinçlendirilmesi hedefleniyor. 

“Kırmızı Işık” kullanıcıları, yeni eklenen eğitim videoları ve farkındalık testinden ücretsiz yararlanabiliyor.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER