Cavidan Gülşen Karanis Ekşioğlu Macaristan Büyükelçiliğine Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 25 ülkeye yeni büyükelçi atandı. Açıklanan karara göre Macaristan büyükelçiliğine Cavidan Gülşen Karanis Ekşioğlu atandı.

Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Ekşioğlu’nun, Cüneyd Zapsu’nun danışmanlığı, milletvekili danışmanlığı, 2011 AK Parti milletvekili adaylığı, Çavuşoğlu’nun kurduğu Antalya Diplomasi Forumu koordinatörlüğü başarılarla dolu kariyeri var.

Cavidan Gülşen Karanis Ekşioğlu, ‘’Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun takdirleri ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Macaristan nezdinde Türkiye Büyükelçisi olarak atandım. Ülkemizi temsil etmenin gururu ve heyecanı içindeyim. Dostane ve yakın ilişkilerimizi daha da geliştirmek için var gücümüzle çalışacağız.” mesajını verdi.

Diplomaside Kadın Devri 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan 25 ismin, 9’unu da kadınlar oluşturdu. Böylelikle, yurtdışında görev yapan toplam 156 büyükelçiden 42’si (%26.92) kadın oldu. Merkezdeki 129 büyükelçiden 37’si de (%28.68) kadınlardan oluşuyor.  

Açıklanan karara göre;

Helsinki Büyükelçiliği’ne Yurtdışı Tanıtım ve Kültürel İşler Genel Müdürü Deniz Çakar, 

Budapeşte Büyükelçiliği’ne Cavidan Gülşen Karanis Ekşioğlu, 

Kuveyt Büyükelçiliği’ne Cumhurbaşkanı Danışmanı Tuba Nur Sönmez, 

Bogotu Büyükelçiliği’ne Uluslararası Hukuk Genel Müdür Yardımcısı Beste Pehlivan Sun, 

Quito Büyükelçiliği’ne Dış Politika Analiz Ve Eşgüdüm Genel Müdür Yardımcısı Makbule Başak Yalçın, San Salvador Büyükelçiliği’ne İran ile İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Gül Büyükerşen, 

Riga Büyükelçiliği’ne Teftiş Kurulu Üyesi Şule Öztunç, 

Tallinn Büyükelçiliği’ne AB Başkanlığı AB ile İlişkiler Genel Müdürü Başak Türkoğlu, 

Pnom Penh Büyükelçiliği’ne de AB Genel Müdür Yardımcısı Ülkü Kocaefe getirildi.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER