Çağla Kalyoncu Altın MSD Türkiye’nin Hukuk ve Uyum Direktörü Oldu

Çağla Kalyoncu Altın, 17 yıllık güçlü deneyimi ile yarım asırdır ilaç sektörüne hizmet eden MSD Türkiye’nin Ukrayna ve CIS bölgelerinden sorumlu Hukuk ve Uyum Direktörü oldu. 

2000 yılında başladığı lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk bölümünde 2004 yılında tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Profesyonel kariyer hayatına ilk adımı 2006 yılında Kraft Foods’ta Avukat unvanıyla kurum içi hukuk danışmanı olarak atmıştır. Burada 1 yıl kadar göre alan Altın, ardından Türkiye’nin önemli otomotiv markalarından biri olan Tofaş’a hukuk danışmanı olarak transfer olmuştur. Tofaş’ta 2 yıl kadar görev yapan Altın, buradan yine önemli bir otomotiv markası olan Peugeot Türkiye de yaklaşık 4,5 yıl kadar Avukatlık görevini yapmıştır. Hemen ardından 2012 yılında 3M Türkiye’ye Hukuk Müşaviri olarak transfer olan Altın burada ise yaklaşık 5 yıl şirketin hukuki işlerine liderlik yapmıştır. Ardından Johnson & Johnson Medikal Cihazlar’da yaklaşık 3 yıl kadar Kıdemli Hukuk Müşaviri olarak çalışan Altın, buradan sonra MDS Türkiye ailesine 2020 yılında Türkiye Hukuk & Uyum Direktörü olarak katılmış ve sonrasında şirketin Kuzey Afrika ve GCC Bölgelerinde Hukuk ve Uyum Direktörü olarak görevini yürütmüştür. 

Çağla Kalyoncu Altın, profesyonel kariyerine MSD Türkiye’nin, Ukrayna ve CIS bölgelerinden sorumlu Hukuk ve Uyum Direktörü olarak devam edecek.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER