Burçin Girit Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörlüğü’ne Atandı

Burçin Girit, Türkiye’nin en büyük şirketler topluluğu olan Koç Holding’in yeni Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü olarak atandı.

Lisans eğitimini 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise 1995 yılında Emerson College İşletme ve İletişim bölümünde tamamlayan Burçin Girit, profesyonel iş yaşamına 1995 yılında Kanal D’de Halkla İlişkiler Departman Yöneticisi olarak başlamıştır. 1996-1998 yılları arasında Pfizer şirketinde Pazarlama Operasyonları Uzmanı olarak görev yaptı. 1998-2007 yılları arasında sırasıyla, Intel’de Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesinden sorumlu Halkla İlişkiler Müdürü olarak, Accenture’da Pazarlama ve İletişim Direktörü olarak, Bank Europa’da Tüketici Kredi Ürünleri Pazarlama Müdürü olarak, Avea’da CEO Teknik Asistanı ve Basın ve Sponsorluk Müdürü olarak görev almıştır. 

2010 yılında BSH Ev Aletleri şirketinde Kurumsal İletişim Direktörü olarak çalışmaya başlayan Girit, 2020 yılından bu yana Gelişen Pazarlar Bölgesinden (Türkiye, Orta Doğu ve Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu, Hindistan ve Güneydoğu Asya Ülkeleri) sorumlu Kurumsal İletişim Direktörü ve Sürdürülebilirlik Lideri olarak görev yapmaktadır. 

 Burçin Girit, profesyonel iş yaşamına Koç Holding’in yeni Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü olarak devam edecek.

 

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER