Bornova’da Kadınlar Sahnede

Türk edebiyatının en önemli mizah yazarlarından olan Muzaffer İzgü’nün yazdığı “Lütfen Kızımla Evlenir misin?” adlı oyun Bornova Belediyesi’nin Çamdibi’ndeki Kadın Danışma Merkezi’nden yararlanan kadınlar tarafından sahnelendi. 

Kadın Danışma Merkezi’nden yararlanan kadınların rol aldığı oyunun, Yönetmen koltuğunda ise İzgü’nün kızı Gülizar Taşkın yer aldı. 

Eşini kaybetmiş ve tüm amacı gözlerini kapatmadan önce kızını evlendirmek olan bir anne ve hayatın sıradanlığına kendini bırakmış mutsuz, umutsuz bir kadının hikayesini ele alan oyunda, günümüzdeki ısmarlama evliliklerin dayatılmasıyla kendisine karşı daha da hırçın davranan kızıyla annesinin yaşadıklarına mizahi bir dille dikkat çekiyor.

Yoğun İlgi Gördü

Evliliğin toplumsal hayattaki yerinin mizahi bir dille sorgulandığı oyuna Bornovalılar yoğun ilgi gösterdi.                                                                                                                                                               Çoğu ilk kez sahne deneyimi yaşayan kadınlar, Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde sergiledikleri performanslarıyla izleyenlerden tam not aldı. Salonu tamamen dolduran Bornovalılar, tüm toplumu etkileyecek kadar önemli mesajlar veren kadınları ayakta alkışladı. 

Bornovalı kadınlar aynı oyunla kısa bir süre önce Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri Nedret Güvenç Sahnesi’nde de tiyatseverlerin karşısına çıkmıştı.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER