Belgin Özdilsiz Eczacıbaşı İlaç Pazarlama Medikal Direktörlüğü’ne Atandı

Belgin Özdilsiz, Türkiye’nin en önemli ilaç şirketinden biri olan Eczacıbaşı’nın İlaç Pazarlama Medikal Direktörlüğü görevine getirildi. Özdilsiz, şirkette Boehringer Ingelheim’da Medikal, Ruhsatlandırma ve Farmakovijilans Direktörü olarak görev yapıyordu. 

Belgin Özdilsiz, lisans eğitimini 1999 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini ise 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nde (MBA) tamamlamıştır.  

Profesyonel iş yaşamına 2001 yılında Sanovel’de Medikal Müdür olarak başlayan Belgin Özdilsiz, Ali Raif İlaç’ta sırasıyla Ürün Müdürü ve Medikal Müdür olarak çalışmıştır. 2009-2010 yılları arasında Sudler&Hennessey’de Medikal Müdür olarak görev alan Özdilsiz, 2010-2014 yılları arasında GSK’da sırasıyla Medikal Müdür, Kıdemli Medikal Müdür, Grup Medikal Müdür olarak emek vermiştir. Özdilsiz, ardından Sanofi Genyzme’de Medikal ve Ruhsatlandırma Direktörü olarak görev almış ve 2017-2019 yılları arasında TRPharm’da Medikal Direktörü olarak görev almıştır. 2019-2021 yılları arasında Genetik İstanbul’da Medikal Direktör olarak görev almıştır.

Belgin Özdilsiz, profesyonel iş yaşamına Eczacıbaşı’nın İlaç Pazarlama Medikal Direktörü olarak devam edecek. 

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER