BEKEV’li Kadınlardan “Gazoz Kapağı” Oyunu

Kadın Kültür Evi ve Dayanışma Evi Derneği (BEKEV) üyesi kadınların performans sergilediği “Gazoz Kapağı” oyunu Narlıdere AKM’de sahnelendi. Ekmek ve Gül Narlıdere-Balçova grubunun ev sahipliği yaptığı etkinliğe çok sayıda kadın katıldı.

Alp Yalvaç’ın yönettiği oyunda BEKEV Kadın Tiyatro Topluluğu’ndan Hülya Gürgör, Nurgül Duran, Raziye Dönmez, Safiye Demirel, Gülcan Kayalı, Emine Durmaz, Mehtap Avcı, Neşe Gürgör, Ayşe Selvi, Elif Naciye Şen ve Suzan Aydın yer alıyor. Yazılı bir testi olmayan ve ilk günden beri doğaçlamalarla gelişen oyunda, dokuz kadının ayrı ayrı hikayesi anlatılıyor. Yaşadıkları haksızlıklara, şiddete ve eşitsizliklere karşı çıkan kadınların aralarında kurdukları dayanışmayla hayata tutunma çabalarına tanıklık ediliyor.

Oyun öncesinde duygu ve düşüncelerini paylaşan Selin İlgın, kadınların her gün artan şiddete maruz kaldıklarını, ekonomik ve sosyal hak kayıpları yaşadıklarını, mevcut siyasi iktidar tarafından sürekli hedef alındıklarını söyleyerek, “İran’da olduğu gibi dünyanın pek çok yerinde kadınlar eşit ve özgür bir yaşam için mücadele ediyor” dedi. İlgın, konuşmasının devamında tüm kadınları 25 Kasım’da yapılacak olan eyleme çağırdı.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER