Bayer Farma’nın Yeni Pazarlama Müdürü Sibel Acemoglu Pestemalcigil Oldu

Sibel Acemoglu Pestemalcigil, yaklaşık 15 yıldır üyesi olduğu Bayer’de Farma’dan sorumlu Pazarlama Müdürü göreve getirildi.

Lisans Eğitimine 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde başlayan Pestemalcigil, eğitimini 1999 yılında tamamlamıştır. Eğitimini, ESMT Berlin’de 2007 yılında başladığı MBA programıyla taçlandırmıştır. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde yaptığı stajlarla mesleki yönünü güçlendiren Pestemalcigil, profesyonel kariyer hayatına ilk adımı Assist Consulting’ta Yönetim Danışmanı olarak atmıştır. Burada geçirdiği 7,5 yıldan sonra Bayer’e Pazar Araştırma Müdürü olarak transfer olmuştur. 

Pestemalcigil, buradaki yaklaşık 15 yıllık emeğiyle sırasıyla; Pazar Araştırma Müdürlüğü, Pazarlama Mükemmellik Müdürlüğü, Başlatma Birimi Başkanlığı ve Terapötik Alan Baş Oftalmolojisliği görevlerini üstlenmiştir. 

Pestemalcigil, burada 15 yıl boyunca; İkincil verilerden, birincil pazar araştırmalarından, iş geliştirme fırsatlarının tahmin edilmesinden ve analiz edilmesine sorumlu olarak, kurumsal ve pazarlama stratejileri ile ilgili çok çeşitli projelere öncülük etmiştir.

Pestemalcigil, profesyonel kariyerine Bayer’de Farma’dan sorumlu Pazarlama Müdürü olarak devam edecek.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER