Bafa’da Kadın Kooperatifi Kuruldu

Muğla ili Milas İlçesi’ne bağlı, “Zeytin Başkenti” olarak anılan Bafa’nın Merkez Mahallesi’nde yaşayan kadınlar ‘Kadın kooperatifi’ kurdu.

Başta bölgenin zeytin ve zeytinyağı olmak üzere değişik tarım ürünlerini ve bu ürünlerden elde edecekleri yiyecek ve içecekleri tanıtıp, topraktan masamıza ulaşmasını sağlamak amacında olan Bafalı kadınlar, bunun yanı sıra bölgenin unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve göreneklerini, doğal yaşamını, tarihi ve mitolojik zenginliklerini, flora ve faunasını tanıtarak bu zenginlikleri olabildiğince çok insanla paylaşmak istiyorlar.

Bafalı kadınlar, değeri gün geçtikçe daha da çok anlaşılan zeytinyağlarını ve zeytinlerini bir marka altında pazarlayabilmek için bir araya gelerek “S. S. BAFA ÇEVRE YAŞAM KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM KOOPERATİFİ”ni kurdular.

Kooperatif Başkanlığına Feray Albasan, Başkan Yardımcılığına ise Süreyya Gürgün, Muhasip Üye Tuba Penekli getirildi.  Kooperatifin denetçileri olarak Feriha Bircan ve Teslime Keser görevlendirildi.

‘’Asıl mücadelemiz şimdi başlıyor’’

Kadın kooperatifçiler, “Asıl mücadelemiz şimdi başlıyor. Ülkemizin en sağlıklı, en mükemmel ürünlerini üretmek için kolları sıvadık. Tüm üreticilerimizle birlik ve dayanışma içinde olacağız. El ele, kol kola, omuz omuza kooperatifimizi güçlendireceğiz. Yurtdışına da satış yapabilecek bir noktaya geleceğiz. Başta Muğla ili ve Milas İlçesi’ndeki kurum ve kuruluşlar olmak üzere Türkiye’mizin tüm kurum ve kuruluşlarından, hemşerilerimizden ve halkımızdan destek bekliyoruz” açıklamasında bulundular.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER